V pondělí se dělníci pustili do Vodní. Zavřená bude dva měsíce.

„Tak to mě vůbec netěší. Jsem zvyklý tudy projíždět, Mlýnskou se člověk nikam nedostane, takže na město teda jedině kolem rybníka. Lahůdka bude to parkování. Už tak tady není místo. Teď, když to tu zavřeli, budu hledat hodinu místo pro parkování, než se vůbec dostanu domů, ale asi ty opravy budeme muset vydržet," nechal se slyšet Jan Minařík, který bydlí v ulici v níž tento týden dělníci zahájili opravy kanalizace. Na uzavírku se tu musí připravit i cyklisté.

"Uzavírka potrvá do 30. srpna. Stavbu, kterou bude dotčena i cyklostezka, zde provede firma Strabag," informovala asistentka primátora Petra Mejzlíková.

Za týden pak na řidiče čeká uzavírka na náměstí Spojenců. Uzavírka tu potrvá až do 14. září.

„Stavbu na náměstí Spojenců bude provádět prostějovská společnost Realinvest ve třech etapách. První etapa potrvá do 3. srpna a opravy budou prováděny od Lužické po výjezd z bývalé autoškoly," uvedla Petra Mejzlíková.

Druhá etapa potrvá od 4. srpna do 24. srpna a dopravní omezení mohou řidiči čekat od Slovenské po Divišovou.

„Třetí etapa je naplánována na 25. srpna až 14. září, opravy povedou od Divišovy ulice po odbočku k autoškole. V době oprav řidiči musí respektovat přechodné dopravní značení," upozornila asistentka primátora.