„Zatím nemáme poznatky lidí ohledně problémů s objížděním či dopravní situací. Problémem jsou spíše řidiči, kteří zákazovou značku nerespektují," uvedl místostarosta Kostelce na Hané František Horák.

Podle svých slov jiné problémy nezaznamenal.

„Dokonce bych řekl, že se provoz v Kostelci zmenšil," uvedl pro Prostějovský deník.

Podobného názoru je také starosta města Ladislav Hynek.

„Musíme objížďku respektovat, je to nepříjemná věc. Podle mě ale samotná uzavírky více zatěžuje jiné obce než některé části Kostelce. Nejedná se ale o nic dramatického," dodal starosta druhého největšího města v okrese.

Řidiči tak aktuálně mají na výběr. Buď zkusí uzavřený úsek objet přes Lešany a Zdětín nebo to mohou zkusit přes Stařechovice a Čechy pod Kosířem. Zajížďka sice má jen několik kilometrů, vede však zároveň po méně kvalitních silnicích.

„Je to hrozné, kolik je v tomhle období uzavírek. Jsou všude," stěžoval si Milan Doležel při průjezdu Kostelcem na Hané.

Ze současné situace není příliš nadšený ani majitel dopravní společnosti Pavel Studený. Jeho autobusy zajišťují spojení z Kostelce do Konice a  projíždějí právě i přes v současné době uzavřený úsek.

„Jezdíme po objížďkách. Každá objížďka je komplikace. Tahle naštěstí nebude trvat zase tak dlouho," řekl. Zároveň je však s uzavřením frekventované silnice smířený.

„Co se dá dělat. Jinak by se nikdy nic nespravilo," uvedl Pavel Studený.