Majitelé aut z této oblasti se už měsíce bouří proti tomu, že jim magistrát zpoplatnil odstavení vozidel na svých pozemcích. A sepsali kvůli tomu i petici.

Jenže ta už po Prostějově koluje měsíce, nic se však se současným stavem neděje. A s autory se podle jednoho z nich, Jiřího Červenky, lidé z magistrátu příliš nebaví.

"Zatím ohlasy nejsou žádné, kromě pozvání od náměstka primátorky hned po tom, co jsme se ozvali. Nyní obesíláme další ulice a pak budeme pokračovat se sběrem podpisů," prozradil autor petice.

Ta protestuje proti tomu, že by měli lidé v ulicích nejen jižně od Krasické platit magistrátu dvě stě korun měsíčně za měsíc na jeden metr čtvereční.

Petenti žádají, aby byla nejprve vyřešena dopravní situace ve městě, tedy nedostatek parkovacích míst, a až pak zpoplatňovat.

"Náměstek primátorky Pospíšil je autorem zmíněného nesmyslného zpoplatnění parkovacích míst, proto ho tak obhajuje. Poplatek za parkování, tak jak byl navržen, není nikterak malý a pro důchodce už vůbec ne. jedná se asi o dva a půl tisíce korun na rok," upozornil Miroslav Chalupský, další z řidičů z Prostějova.

Ten navíc tvrdí, že si město léta těchto pozemků nevšímalo a aby nějak vypadaly, museli je udržovat na své náklady obyvatele města.

Komise: Budeme se o tom bavit

Zatímco však petice některé vlastníky aut oslovila, o zastupitelích se to říct nedá. Na jejich posledním zasedání se vzácně zástupci koalice a opozice shodli, že platba za stání na pozemcích města je na místě.

Přesto ale problém přijde na přetřes a to nejspíše už na nejbližším, říjnovém zasedání zastupitelstva. Ještě předtím ale bude na programu dopravní komise rady města.

"Určitě se o tom budeme bavit.Už se tak i stalo, komise nemá zcela jednotný názor. Za sebe ale říkám, že tato platba je v pořádku, stejně tak mi ani částka nepřijde nijak vysoká," uvedl předseda komise a zastupitel Petr Kousal s tím, že konkrétní návrh na změny do rady zatím nepůjde.

Komise však zasedá týden před zastupiteli, tudíž je možné, že se změn i na podnět právě dopravní komise Prostějované ještě dočkají.