„V posledních dnech jsme více než kdy jindy zaznamenali případy, kdy řidiči nechali u svých zaparkovaných vozů odemčené dveře, otevřená okénka nebo dokonce klíče v zámku,“ sdělila Jana Adámková z prostějovské městské policie.

Poslední případy se staly o víkendu. Jeden z obyvatelů Tylovy ulice v Prostějově si ve večerních hodinách všiml vozu, v jehož zámku zůstaly klíče.

„Muž vozidlo uzamkl a za okno umístil vzkaz pro majitele, že klíče má u uschovány u sebe. Když se pro ně nikdo ani na druhý den nezastavil, zavolal strážníky. Ti podle poznávací značky kontaktovali majitele a klíče mu předali,“ poznamenala Adámková.

Velké štěstí měla i majitelka Škody Fabia, která své vozidlo s otevřeným zadním oknem zaparkovala v ulici J. Zrzavého v Prostějově.

„Policejní hlídka přivolaná místní obyvatelkou vyhledala majitelku, která si vozidlo zabezpečila,“ konstatovala Adámková.

Jak dodala, ne všechny takové případy končí šťastně. Za svou nepozornost většinou majitelé zaplatí vykradením nebo odcizením vozidla. „Škody jdou v těchto případech mnohdy až do statisíců korun,“ upozornila.

O půjčený automobil Škoda Fabia málem přišla i Kamila Dohnalová z Prostějova.

„S přítelem jsme jeli minulý pátek na poslední chvíli do kina. Zaparkovala jsem ve Školní ulici a ve zbrklosti jsem nechala v zámku ve dveřích u řidiče klíče," popsala Dohnalová.

„Když jsme šli po filmu k autu, nemohla jsem je v kabelce najít. Pak jsem je po chvíli uviděla v zámku a zůstala jsem jako opařená. Auto jsem totiž měla půjčené od sestry. V pátek je navíc v této ulici poměrně rušno, takže se divím, že někdo nenasedl a neodjel nebo vůz alespoň nevykradl,“ doplnila Dohnalová.