Povinná výměna

Povinná výměna řidičských průkazů vydaných v období od 1. července 1964 až 31. prosince 1993 už připravila lidem hodně horkých chvil strávených v budově, kde úřaduje odbor dopravy. Ti zodpovědnější, kteří už proces výměny řidičského průkazu absolvovali, neměli na vybranou. Pokud se jich sešlo víc najednou, museli ve frontě počkat i několik hodin. To má od příštího týdne změnit objednávkový a vyvolávací systém. Opozdilci tak paradoxně získají lepší podmínky a větší komfort.

Objednávky přes internet, telefon a SMS

„Zájemci se budou moci objednat třemi způsoby. Jednak přes internet, dále telefonicky a také prostřednictvím SMS zprávy,“ vypočítal možnosti tajemník městského úřadu Lubomír Baláš.

Jak dodal, klient se ve sjednaný čas dostaví na odbor dopravy, kde mu vyvolávací systém vytiskne lístek s číslem přepážky, ke které má jít. „Podmínkou ovšem je, že klient musí skutečně přijít na sjednaný čas. Pokud se zpozdí o více než 10 minut, objednávkový systém jej vyřadí a na vyřízení bude muset čekat jako kterýkoli jiný neobjednaný občan,“ upřesnil Baláš.

Návod na webu

Prostřednictvím objednávkového systému si budou moci lidé sjednat schůzku 60 dní dopředu nejen na oddělení řidičských průkazů, ale také v evidenci vozidel a na technickém oddělení.

Podrobný postup, jak objednávku úspěšně provést, najdou zájemci od 3. září na webových stránkách města (www.mestopv.cz – městský úřad – objednávkový a vyvolávací systém), dále na vývěskách, v Informačním středisku Městského úřadu na náměstí T.G.Masaryka a na odboru dopravy ve Vrahovické ulici.

„S manželem jsme už jednu frontu vyseděli. Až budu příští rok měnit řidičák já, rozhodně se pokusím objednat dopředu. S počítačem ale pracovat neumím,“ prohlásila pětašedesátiletá Marta Zapletalová.

Výhodou objednání přes mobilní telefon (informace jsou rovněž na městských webových stránkách) je upozorňující sms zpráva, která dvě hodiny předem připomene termín sjednané schůzky.

Majitelé pevných linek mohou vytočit číslo informačního střediska městského úřadu 582 229 777 a služba za ně objednání provede.