Děti měly jasno.

"Pověsíme pašíka a vy děcka přemýšlejte jaké mu dáme jméno," zahájil svou šou Jaroslav Nitka známý jako řezník Krkovička a po zavěšení prasátka si šel za malými zvědavci pro odpověď. Jejich návrh přijal bez výhrad a pokračoval v komentáři: "Říkáte Vladimir? Dobře, tak teď té svini uřízneme hlavu…".

Postupné porcování pašíka sledovali zvláště ti nejmenší se zatajeným dechem.

"Chudák prasátko. Proč ho řežou?" a další podobné dotazy museli zodpovídat svým ratolestem jejich rodiče.

Ostraváci svému řemeslu rozumí. Od prvopočátku má režii prostějovských masopustů na starosti agentura Grif ze severu Moravy.

Střední zdravotnická škola odstartovala prvním letošním plesem sezónu v prostějovském kulturáku. 25. 2. 2022
Konečně zase plesáme. Podívejte se, jak si to užila prostějovská zdravka

"Předvedeme jako obvykle pravou domácí zabíjačku. Prasátko jsme si už přivezli zabité, vykuchané a vyčištěné. My předvedeme výrobu jitrniček, jelítek nebo tlačenky. K tomu všemu přidáme i kulturní program s průvodem masek a živou hudbou," popsal sobotní program Krkovička a chopil se znovu svých nožů a věnoval se svému řemeslu.

Lidé, kteří se přišly po delší době pobavit museli být spokojení. Po tom, co museli místní oželet vánoční jarmark, se stal masopust první kulturní akcí podobně velkého rázu.

"Podobné akce by měly být minimálně jednou za čtvrt roku. Máme krásné náměstí a vidíte sám, že když se něco udělá pro lidi a pořádně, tak je zde plno," uzavřel chlapík středního věku, jenž si s chutí pochutnával na macaté klobáse.