Zatímco loni se registrovalo 219 vozidel, letos jich přijelo 305.

Setkání bylo určeno pro vozy ze zemí bývalé RVHP (Rada vzájemné hospodářské pomoci - někdejší ekonomické sdružení socialistických států), takže k vidění byly historické motorky i auta značek vyrobených v zemích bývalého východního bloku.

Počet účastníků organizátory příjemně zaskočil, a pokud by měl zájem i v dalších letech stoupat, budou kapacity kempu Žralok nedostačující.

„Podařila se velká účast. Zajistili jsme pro diváky show s mnoha atrakcemi a hrami,“ pochvaloval si jeden ze spoluorganizátorů Roman Nezhyba.

Pořadatelem akce byl pohotovostní výbor VB a mnozí účastnici oblékli dobové uniformy. Setkání se konalo pod záštitou poslance Romana Váni za ČSSD a s podporou Petra Sokola, předsedy oblastního sdružení ODS.

Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
Hygienici povolili koupání na přehradě, už je ale pozdě

Doprovodný program nabídl například ukázky hasičské práce jako vyprošťování aut či hašení oleje.

Nechyběly ani hry pro děti a na své si přišli i dospělí při soutěži s názvem Aneb jak jsme si hrávali jako malé děti. Setkání vyvrcholilo večerním ohňostrojem.

Výsledkem akce byly stovky spokojených účastníků.

„Byli jsme tu i loni a během letošních prázdnin jsme se zúčastnili i škodováckého srazu. Je tu skvělá atmosféra, už je to taková komunita. Setkáváme se s jinými řidiči a probíráme problémy, co se týká aut,“ sdělil své dojmy řidič z Olomouce, který se právě chystal vyrazit na spanilou jízdu.

Ta byla v sobotu po poledni vrcholem celé akce. Vozidla se vydala na silnice v okolí Prostějovska a dorazila až do Olomouce přímo před orloj radnice.

„Vzhledem k uzavírkám, co byly, spanilá jízda proběhla bez nehod a v pořádku,“ mohl po návratu spokojeně konstatovat Roman Nezhyba.

Pohádkové údolí Smržice 2017 - Naučná stezka na Stráž
Pohádkovým údolím ve Smržicích se proháněli indiáni