Událost má už v Prostějově svou tradici, i proto bylo na co se dívat a co ochutnat. Na talíře se tak dostala chobotnice, sushi, ale také řada zákusků či pečiva. Nechyběly však ani stánky s kolumbijským a španělským jídlem, včetně paelly a gaspacha.

"Novinkami jsou právě kolumbijské pokrmy a také pstruzi. Naopak již klasikou jsou tradiční zákusky a dezerty od paní Skládalové a paní Zatloukalové. Po nich se jen zaprášilo," uvedla organizátorka akce Milada Sokolová.

Dala zároveň do kontrastu dva světy, které se v zahradě Národního domu prolnuly: vedle sebe stanuly stánky s domácími koláči, šátečky či věnečky, hned vedle ale byly k nalezení banánové chipsy, nachos, tortilly či chapadýlka chobotnice.

"Jsem zde už snad popáté a dnes dokonce podnikám druhé kolo. Už sem chodíme plánovaně," říká třeba Alexandra Kubíčková, která si s rodinou odnášela domů spoustu zákusků.

Podobně jako ona tak i prodejci už navštěvují Restaurant day opakovaně. Jako v minulých letech tak bylo k dostání třeba domácí pivo, také řada dortíků od již známých tváří.

"Tentokrát jsem připravila i pár novinek - třeba lesní mls a punčové řezy," prozradila Hana Zatloukalová.

Hodinu po začátku akce už měla řadu svých výrobků prodaných.

"Nejdříve pryč byly věnečky, ty zmizely téměř okamžitě," prozradila dále žena.

Podobně jako většina ostatních lidí si otevřela stánek se sladkými pokrmy, nechyběly ale ani slané: třeba tři druhy polévek, kuřecí nebo ratatouille.