Ochutnat dobroty amatérských kuchařů proudily davy lidí.

„Je to výborná akce, je možná škoda, že je Restaurant Day uvnitř, ne v parku, jak bylo původně v plánu, ale i tak přišlo dost lidí. Moc nám chutnal čokoládový dort, který brzy zmizel, a teď si děti dávají sendviče. Tobík rád jí, určitě se na akci podíváme i příští rok, jestli bude znovu," pochvalovala si máma dvouletého Tobíka a pětileté Elly.

Akce se líbila i přespolním.

„Je vidět, že lidé mají o takové akce zájem. I když se Restaurant Day přesunul dovnitř, lidé přišli. Chutnala mi tady škvarková domácí pomazánka i thajské kari. Bylo to výborné. Představují se zde amatéři, ale jídla mají dobrá a srovnatelná s akcemi, kde lidem vaří profesionálové. Sám jezdím třeba do Kroměříže nebo Velkých Karlovic, kde se zaměřují i na tradiční jídla regionu," nechal se slyšet Tomáš Hrazdil ze Ptení.

Dlouhé řady se tvořily u palačinek. U stánků nejdřív mizelo sladké.

„Nabízím tu třeba lasagne s bešamelem, ale není o ně takový zájem jako o čokoládový dort, který zmizel během chvilky. Akce se také koná po obědě, takže si dávají spíš sladké dezerty," vysvětlila Lucie Lipovská, která svůj stánek nazvala Cucina Luccina. Její vizí do budoucna je otevřít si v Prostějově vlastní bistro.

Kuchařské umění lidem představili také manželé Marcela a Jaromír Texlovi. U jejich stolku lidé chodili na pravé francouzské palačinky.

„Nestíháme tu. Jsou to bezlepkové palačinky, které jsou typické pro francouzskou Bretaň, kde jsme trávili nějaký čas během našeho čtyřletého pobytu ve Francii. Na francouzský způsob se na palačinku dává šunka, sýr a vejce. My vejce, které má být polosyrové vynecháváme, protože Češi na něj na palačince nejsou zvyklí," vysvětlila Marcela Texlová.

V tělocvičně školy to v sobotu odpoledne vonělo i kávou a čajem. Čaje tu díky svému bratrovi přiblížila lidem Leona Harková.

„Jít sem a mít tu stánek byl hlavně nápad mého přítele Richarda Zbořila a mého bratra. V Praze se totiž bude 24. srpna na Vyšehradě konat 6. ročník mezinárodního festivalu, kde se představí čajová kultura z celého světa, takže jsme chtěli něco přinést i Prostějovu. Nabízím tu tak k ochutnání kvalitní čaje v tradiční keramice, kterou vyrábí mí rodiče. K čaji by také nemělo chybět drobné pečivo, třeba sušenky z ovesných vloček," nabídla žena své vlastní potraviny.

Uspořádat v Prostějově Restaurant Day, jehož kořeny sahají do Helsinek, se rozhodly maminky na mateřské dovolené Markéta Valentová a Martina Šponarová.

„Jsem nadšená, i když je špatné počasí, přišlo hodně lidí, kteří se pomalu scházeli již od půl druhé. Hodně je také vařících a prodávajících, a co je prima. Lidé už chodí a chtějí se přihlásit do dalšího ročníku. Restaurant Day se ale tradičně koná čtyřikrát ročně. Další by měl v Prostějově proběhnout 17. srpna. Lidé se tak již opět mohou začít přihlašovat, a to na emailové adrese restaurantdaypv@seznam.cz," informovala Markéta Valentová.

Návštěvníci si kromě dobrého jídla vychutnali i pestrý program. O to, aby akce v Prostějově proběhla, se zasadil Okrašlovací spolek, nebo Zdravé město Prostějov.

„Vystoupila tu Jana Bálešová se svou taneční školou, členové souboru Mánes představili lidové tance v krojích, a po celé odpoledne s přestávkami hraje country kapela Hloučeláci a líbilo se i divadlo Českého červeného kříže. Hlavním cílem akce je družit a vyměňovat si recepty a zkušenosti. Jídlo mizí závratnou rychlostí, proto bych dnešnímu dni dala heslo: Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.