„Běžci závod nejen dokončili, ale se svým týmem AGEL Runners doběhli na padesátém třetím místě z celkového počtu sto padesáti tří týmů,“ sdělila mluvčí skupiny AGEL Radka Miloševská.

Závod o délce tří set čtyřiceti pěti kilometrů odstartoval v sobotu devatenáctého srpna v Jasné v Demänovské dolině. Závodníci jej běželi nonstop a skončil následující den v Bratislavě. Tým AGEL Runners složený ze zaměstnanců čtyř společností skupiny závod dokončil s časem dvacet devět hodin a padesát tři minut.

Prostějovští sportovci si tento závod vybrali kvůli jeho náročnosti a nutnosti systematické sportovní přípravy.

„Přípravu jsme rozhodně nepodcenili. Kromě pravidelných tréninků a zdravé životosprávy jsme podstoupili zátěžové vyšetření v centru sportovní medicíny prostějovské nemocnice. Výsledky byly v pořádku, a tak jsme se mohli v plné sestavě zúčastnit,“ sdělil kapitán týmu Robert Vecel.

Toto vyšetření doporučuje vedoucí lékařka sportovní kliniky Nikola Bárková zejména ze zdravotních důvodů. „Lidé na sobě totiž nevnímají například srdeční arytmii, která je poslední dobou u sportovců velmi častá. U výkonnostních sportovců je vhodné měření podstoupit aspoň jednou ročně,“ vysvětlila Bárková.

Tým složený tvořili sportovci různého věku, pohlaví, národnosti nebo profesí.

„Účast v každém závodě vždy prověří nejen sportovní schopnosti, ale také dá dohromady skupinu lidí, kteří se občas potkají na chodbě, ale sotva by bez této aktivity navázali pevnější vztahy, které mohou být v budoucnosti využity v rámci pracovních aktivit,“ okomentoval Vecel.

Závod Od Tatier k Dunaju nebyl první zkušeností pro prostějovské běžce. Poprvé se domluvili a účastnili loni v říjnu dobročinného běžeckého závodu v Havířově.

„Veřejných běžeckých závodů se chceme účastnit pravidelně. Je to skvělý způsob, jak se udržet v dobré fyzické kondici a i mezi dalšími kolegy propagovat zdravý životní styl,“ doplnil kapitán týmu. (mma)