„Projektové práce začaly s dostatečným předstihem. Díky tomu se rekonstrukce do uvedeného data zdaří,“ prohlásil Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic města Prostějova.

Rekonstrukce bude probíhat na etapy

Jak doplnil prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák, cenu rekonstrukce lze odhadnout na desítky milionů korun.

„Je to vysoká částka, proto se budeme snažit práce rozložit do jednotlivých etap a pokusíme se je zčásti uhradit i z evropských zdrojů,“ podotkl k tomu.

Projekt rekonstrukce budov zpracuje místní společnost CAD projekt plus.

„Za tyto dokumenty zaplatíme z obecního rozpočtu více než milion tři sta tisíc korun,“ zmínil se místostarosta.

Projekt si vzal na starost architekt Zdeněk Beran

Projektu se ujme mladý prostějovský architekt Zdeněk Beran. Ten pracoval kupříkladu na projektu rekonstrukce Národního domu, řešil obnovu východního křídla prostějovského zámku, kde se nyní činí zedníci, či připravuje materiály k zamýšlenému polyfunkčnímu domu, který má stát v historických Židovských uličkách.

Deníku se Berana nepodařilo zastihnout, protože byl na dovolené. Co bude potřeba modernizovat, tak přiblížil Miroslav Pišťák.

„Projekt musí v první řadě řešit modernizaci rozvodů tepla, vody a elektřiny,“ sdělil.

Dodal, že bude nutná i obnova omítek ve dvorním traktu radnice.

„Budeme se snažit, aby stavební práce co nejméně poznamenaly fungování úřadu a nijak neomezovaly ani jeho návštěvníky,“ ubezpečil místostarosta.

Nynější sídlo Městského úřadu Prostějov postavili zedníci v secesním stylu v letech 1909-1914 podle projektu profesora Karla Huga Kepky. Radnice se pyšní šestašedesát metrů vysokou věží a bohatě zdobenými interiéry. Dříve prostějovští konšelé obývali prostory takzvané staré radnice, kde již od dvacátých let minulého století sídlí muzeum.