„V souvislosti s rekonstrukcí nádvoří budovy radnice budou pro imobilní občany v období od úterý dvacátého srpna do konce listopadu trvale uzavřeny zdvíhací plošiny pro vozíčkáře. Pro vyřízení záležitostí na Magistrátu města Prostějova prosím kontaktujte ostrahu budovy," vzkázala mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Doporučila, aby lidé s pohybovými obtížemi volali v souvislosti s uzavřením zdvíhacích plošin na na telefonní číslo 582329122. Služba zjistí, čeho se žádost týká a před radnici pošle úředníka z dotčeného oddělení magistrátu.

Jan Gáborová informovala, že od pátku 23. srpna se lidé ani úředníci nedostanou zase až do konce listopadu na dvory radnice.

„Stavbaři tam budou rekonstruovat kanalizaci, vodovod a veřejné osvětlení. Pracovat budou i na izolacích obvodových zdí a dlažbě," přiblížila Gáborová.

Mluvčí prostějovského magistrátu zároveň informovala, že dvůr za budovou B, kde je chodník k budově C, budou stavbaři opravovat po částech.

„Je to z toho důvodu, abychom byl občanům umožnili přístup na podatelnu a pracoviště magistrátu, která jsou umístěna právě v budově C," vysvětlila Gáborová.

Vchod do budovy A bude dle jejích slov denně otevřen od 6 hodin ráno., stejně jako průchod z náměstí do budov B a C. Dveře ostraha zavře vždy 15 minut po ukončení provozní doby magistrátu.