O dopravním omezení informoval na svých stránkách magistrát. Výsledkem přesto byly dopravní komplikace.

Třeba Jan Spáčil provozující zdravotní dopravu z novinky na silnici není vůbec nadšený.

"Co bych měl říct, když to zavřou už od Wolkerovy ulice? Je to šílenost. Ráno se Dolní jelo do Klenovic tři čtvrtě hodiny," uvádí muž.

Uzavírka by měla být předzvěstí velké rekonstrukce silnice spojující Prostějov s Němčicemi nad Hanou, jižní částí okresu a Kroměřížskem.

Uzavření mostu

Nicméně provedení dopravních omezení některé lidi překvapilo. Třeba předsedu žešovského osadního výboru Martina Vyplela.

"Komplikace je to pořádná, protože má být most u nás přes dálnici půl roku zavřený. A to i pro pěší a cyklisty, což vůbec nechápu," poznamenal k rekonstrukci. Stavebních prací si na mostě přitom ještě nedávno řidiči užili až až: docházelo zde totiž k budování cyklostezky z Prostějova do Žešova.

Dlouhé objížďky

"Problém je trochu se školními autobusy, některé děti budou muset čekat déle. A navíc objížďky, ty se řidičům pořádně naščítají," dodal pak Martin Vyplel.

Poukázal tak, že žešovským řidičů nyní nezbývá nic jiného, než se do Prostějova dostávat přes Určice. Z dvou kilometrů se tak cesta z Žešova na okraj Prostějova prodlužuje na více než sedm.

Určité změny pak museli provést i autobusoví dopravci. Zejména firma FTL, která kromě linek z Prostějova směrem na jih obstarává i městskou hromadnou dopravu.

"Dostali jsme připomínky k dojezdům linky číslo 2 na nádraží. Zde budeme muset pozorovat, jestli nebude potřeba úprava. Jinak je zatím relativní klid," uvedl Jiří Hloch.

Nedostatek informací

On i starostka Němčic nad Hanou Ivana Dvořáková si před spuštěním dopravních omezení stěžovali na nedostatek informací ze strany odpovědných úřadů.

"Jsem ráda, že silnice projde opravou," uvedla starostka Němčic Ivana Dvořáková. "Méně nadšená jsem z toho, že není dořešená koordinace prací. Doteď často obce nemají harmonogram oprav," upozornila starostka.

Rekonstrukce je jednou z největších dopravních investic na Prostějovsku posledních let. Silnice táhnoucí se Prostějovskem v délce více než 20ti kilometrů je již delší dobu ve špatném stavu a tomu odpovídají i náklady na opravy. Dle informací poskytnutých krajským úřadem by se měly vyšplhat na téměř čtvrt miliardy korun.