Tancechtiví mohou vyrazit už v pátek na hasičský ples do Štarnova, který se koná od dvaceti hodin v místní zbrojnici, nebo na reprezentační ples do Kralic na Hané, který pořádá už posedmé Místní akční skupina Prostějov venkov. Bál startuje v osm hodin večer v místním kulturním domě.

„O dobrou náladu se bude starat skupina Romantica s Romanem Pytlíkem Doleželem, nebude chybět ani kulturní program a výborné občerstvení," lákají organizátoři, kteří ples pořádají spolu s místním Hanáckým souborem písní a tanců Klas.

Kalendář plesů na Prostějovsku. Vyberte si z pestré nabídky

Na historicky první obecní bál mohou v sobotu vyrazit lidé do Držovic.

„Ples se koná v novém obecním domě. K tanci a poslechu zahraje skupina Melody Music, během večera vystoupí taneční skupina Lolas Dance a taneční skupina Quick z Olomouce. Nebude chybět ani soutěž o hodnotné ceny," láká na akci starostka obce Blanka Kolečkářová s tím, že ples startuje v devatenáct hodin.

Ti, kteří chtějí zavzpomínat na minulá léta, by si v sobotu neměli nechat ujít Retro disco ples v motorestu u Toma v Kelčicích.

„Vstup je pouze v retro oblečení, k dispozici bude i fotokoutek," vzkazují organizátoři plesu, který startuje v osm hodin večer.

Startuje fotosoutěž "O nejrozesmátější plesovou skupinovku", přidejte se

O program na sobotní večer se postarají i hasiči. Už po čtyřiadvacáté se uskuteční hasičský ples v sokolovně v Čechovicích, kde bude hrát kapela No Problem a v podsálí Dobrodruzi dva, ples požárníků se koná i v obecní hospodě ve Dzbeli. Oba plesy začínají v osm hodin večer.

Na myslivecký ples mohou lidé vyrazit v sobotu do Kulturního domu v Žárovicích nebo do sokolovny ve Ptení, kde na ně kromě zvěřinových dobrot bude čekat i bohatá tombola. Začátek je ve dvacet hodin v místní sokolovně. Jen o pár kilometrů dál, v Mostkovicích, se bude konat ve stejnou dobu sokolský ples. Společenský ples se skupinou Dorado mají na programu v Tištíně, v Čechách pod Kosířem zase vypukne pošesté školní ples.

Na své si přijdou i malí tanečníci, pro které připravili v neděli v Tištíně maškarní radovánky. Ty odstartují ve čtrnáct hodin a děti na ně budou mít vstup zdarma.