Akademie se zúčastnili také žáci ze ZŠ E. Valenty a studenti Cyrilometodějského gymnázia, se kterými JISTOTA již řadu let spolupracuje. Během hodinu a půl dlouhého představení předvedli žáci komponovaný program, který symbolizoval všechny čtyři roční období. Nadšení všech účastníků se z pódia přeneslo i do hlediště, které odměnilo žáky potleskem ve stoje.

Kromě zábavy a radosti přineslo představení také slzy dojetí na straně diváků i představitelů školy.

„Škola umožňuje dětem radost z každého drobného úspěchu, která je pak vyjádřena úsměvem dětských tváří. Díky němu se každému z těch, kteří mají se školou co do činění, vyplatilo škole věnovat svou energii, čas nebo trochu svého bohatství,“ poznamenal v projevu člen správní rady Pavel Bolf.

Speciální škola JISTOTA vznikla v září 1993, ale její historie se začala psát ještě dříve. Už v březnu 1992 bylo založeno sdružení na pomoc dětem s více vadami. O rok později pak zahájily provoz první čtyři třídy se sedmnácti dětmi různého věku. Škola se postupně rozrůstala, přijímala nové žáky a došlo k opravě prostor ve Vrahovicích a na Tetíně.

„V roce 1992 jsem dostala od bývalého ředitele PRODOSU sto tisíc, tak jsem si ve snu říkala, že když nám všichni budou dávat sto tisíc, tak tu školu postavíme. A sen se stal skutečností. Ale bez našich učitelů, sponzorů, přátel bych to sama nezvládla,“ děkovala všem zaměstnancům i podporovatelem ředitelka školy Marie Turková.

Jedním z přítomných sponzorů byl například zástupce prostějovské firmy DT – Vyhýbkárna a strojírna Dušan Kadlec, který vyzval k podpoře i další podnikatele.

„Nikdy jsem na takové akademii nebyl a byl jsem velmi příjemně překvapen, až mi z toho trochu vyschlo v krku. Jsem rád, že jako tradiční prostějovská společnost můžeme být u toho a byl bych rád, aby na to navázaly další firmy z regionu,“ vzkázal Kadlec.

Mezi dlouholeté podporovatele patří i vlivný prostějovský politik Jaroslav Faltýnek, který ve prospěch školy draží své obrazy.

„Výtěžek z dražby jde každoročně na provoz školy a chci v tom pokračovat i nadále. Na příští rok plánuji další výstavu a opět uděláme s ředitelkou Marií Turkovou dražbu obrazů ve prospěch dobré věci,“ prozradil Faltýnek.