„Do konce února jsme napočítali zhruba osm set návštěvníků,“ upřesnila mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová s tím, že zájem o prohlídky byl i v mrazivém počasí, které panovalo během února.

„Lidé chodili navzdory tomu, že byla opravdu velká zima. Mile nás to překvapilo,“ podotkla Jana Gáborová.

Radnice na tento rok připravila pro turisty a místní zájemce devět slavnostních prohlídek prostějovské dominanty. Konají se každý měsíc.

„Máme za sebou už valentýnský výstup a rozšířenou nabídku prohlídek v době jarních prázdnin. To se sem přijela podívat skupinka až z Brna. Jsme rádi, že obě akce měly úspěch,“ nechala se slyšet mluvčí magistrátu.

Další slavnostní exkurze je na programu v neděli 25. března pod názvem První jarní výstup na věž.

„Zájemci by si však měli pospíšit, protože volných je už jen šest míst, a to na patnáctou hodinu,“ zmínila se Jana Hlochová z prostějovského informačního centra.

Ti, kdo by rádi viděli město z ptačí perspektivy a nechtějí čekat na víkendové akce, mohou vystoupat na věž i v průběhu pracovního týdne. Stále však platí, že si musí zajistit rezervaci.

Tato podmínka odpadne v hlavní sezoně, tedy v červenci a srpnu.

„O prázdninách plánujeme prohlídky bez objednání. Počítáme s tím, že do Prostějova přijede víc turistů z jiných měst, kteří budou chtít vidět věž bez čekání,“ zmínila se mluvčí Jana Gáborová.

Během letních prázdnin by radniční věž měla být přístupná každou hodinu včetně víkendu. Město na léto počítá s posilami v podobě brigádníků, kteří budou vypomáhat informačnímu centru.

Do věže se při jedné prohlídce vejde skupina s nejvýše dvanácti návštěvníky, kterou vede školený průvodce. Prostějovská radniční věž se poprvé otevřela veřejnosti v polovině loňského září, kdy se ve městě konaly hodové oslavy.