"Dali to sem minulý týden. Byl u toho chlap, který strašně stavbu garážového domu obhajoval. Snažil se mě uchlácholit náhradní výsadbou a dalšími nesmysly," nebrala si servítky starší dáma, která bydlí v sousedícím bloku.

Projekt vypadá na tabuli ekologicky

"Já tomu nevěřím. Prožila jsem tady většinu života a vím, jak to chodí," míní místní obyvatelka.


Nahrává se anketa ...

Lidé podepisují petici

Petici lze podepsat ve vinotéce U fontány, nebo elektornicky ZDE

Zastupitelstvo se bude muset protesty proti garážovému domu zabývat. "Dosud podepsalo petici proti prodeji pozemku 737 lidí. Na magistrát jsem poslala žádost o zmrazení prodeje pozemků a výzvu k provedení analýzy zájmu občanů o garážová místa v Tylově ulici," sdělila ve středu Deníku iniciátorka petice Monika Oplocká.

Košaté lípy nahradí košťata

Lidem vadí především to, že zmizí i ten zbytek přírody mezi paneláky. "Ty krásné sedmdesátileté lípy se vykácí a místo nich vysadí tyhle košťata," ukazuje Prostějovanka na poblíž rostoucí okrasné hrušně.

Téměř hektarová travnatá plocha ve vnitrobloku na konci Tylovy ulice, mezi Dobrovskou a Okružní, má být zastavěna garážovým domem. 9.5. 2024
Garážový dům místo zeleně. Obyvatelé Prostějova se bouří, podepisují petici

Bojovnice se poohlíží po jiném bydlišti. "Já pořád věřím, že si lidé nenechají všechno líbit. Založila jsem petiční výbor a vyzývám občany, ať se nevzdávají. Jestli se tady začne stavět, tak se odstěhuji," má jasno Monika Oplocká, která dodává: "Zajímavé je, že když jsme chtěli vykácet nekontrolovatelně se rozrůstající kozičky, keře černého bezu, bez povolení to nešlo. A najednou jsou vykácené…".

Vykácené keře černého bezu:

Zasedání zastupitelstva se uskuteční v úterý 25. června a jedním z projednávaných bodů bude i petice s názvem Proti zrušení zeleně a prodeji pozemku kvůli výstavbě garážového domu na ulici Tylova v Prostějově.

Vybrali jsme pro vás:

Studie krytého bazénu v areálu prostějovského aquaparku
Prostějovský bazén rozděluje město. Plavci žádají referendum
Rekonstrukce fotbalového stadionu v Prostějově pokračuje mílovými kroky. Položen je vyhřívaný trávník, roste nová tribuna.
Stamilionová rekonstrukce stadionu jede podle plánu. Na 2. ligu už v Prostějově
Ilustrační foto.
Přehled zesnulých na Prostějovsku od 22. května do 3. června 2024
Město bojuje s ptačím trusem na hrobech. Na městský hřbitov instalovalo plašítka.
Kácet se na hřbitově nebude. Řešením mají být plašiče ptáků
Jaroslav Punčochář z Kelčic na Prostějovsku. Ve svých 94 letech nachodí denně desítky kilometrů.
V 94 letech na kole i pěšky. Jaroslav z Kelčic nezná slovo stáří