"Nejdříve jsme nechali ušít roušky pro městskou policii, pro domy s pečovatelskou službou, na poštu nebo na úřady. Teď už jich máme dostatečné množství, tak jsme je začali rozdávat lidem. Jsou balené po dvou kusech," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová, která rozdávala ochranné prostředky společně s radní Marcelou Župkovou.

Na příchozí Prostějovany čekalo překvapení v podobě litrových lahví desinfekce a kdo měl zájem, tak dostal i nastříhanou látku k ušití vlastních roušek.

"Pro výdej látky jsme se rozhodli, protože víme, že jsou v Prostějově šikovní lidé, kteří umí šít. S kolegy jsme látky dovezené z Moravské Třebové nastříhali a rozdáváme je lidem," popisovala dále Milada Sokolová. Celkem bylo přivezeno devět rolí látky po třiceti metrech.

Zelené litrové lahve obsahující desinfekci plnili přímo na radničním dvoře kde se vše vydávalo, náměstek primátora Jiří Rozehnal a radní Miloš Sklenka.

"Pokud bude ze strany veřejnosti zájem o ochranné prostředky dále, budeme vydávat i v pátek. Společně s desinfekcí rozdáme i zbytek zabalených roušek," uzavřela Milada Sokolová.