Na zastupitelstvu města Prostějova vyzvali Jaroslava Šlambora v polovině prosince k vysvětlení politici z řad místní ODS a ANO 2011. Tato dvě politická uskupení radního během jednání také vyzvala, aby složil mandát, pokud nebydlí v Prostějově. Radní jim přislíbil záležitost do třiceti dnů písemně vysvětlit.

„Pan Filouš by měl vyjádření dostat do třiceti dnů od chvíle, co mě o něj požádal. Tak jak jsem slíbil," řekl v úterý radní.

Ještě ten den František Filouš žádnou odpověď na svůj dotaz nedostal. Ve středu se však dočkal.

„Dopis od pana Šlambora mi už přišel. Ještě se v hnutí poradíme, jak zareagujeme. Určitě dopis uveřejníme na našich internetových stránkách," uvedl František Filouš. Právě on patnáctého prosince požádal Jaroslava Šlambora o vysvětlení. Podle zjištění MF Dnes totiž radní bydlí ve Skalce, trvalé bydliště má však zapsané v Prostějově.

Žije v nezkolaudovaném

Podle stavebního úřadu je problém navíc i ve využívání stavby ve Skalce. V případě, že by se prokázala tvrzení MF Dnes a budova by nebyla zkolaudovaná, by radnímu hrozila až milionová pokuta.

„Konkrétní šetření jsme neprováděli, ale objekt ve Skalce není napojený na kanalizaci, takže nemůže být využíván," vyjádřil se už dříve vedoucího Stavebního úřadu v Prostějově Jan Košťál.

Komunistický radní se podle Františka Filouše v dopise vyjádřil, že se stavební úřad zabývá záležitostí předmětného rozestavěného domu ve Skalce.

„V dopise se rovněž píše, že se nebude do konce vyřešení celé záležitosti vyjadřovat. K tomu, kde tedy skutečně bydlí, nenapsal nic," řekl zastupitel za ANO.

Další zastupitelé dopis nedostali

Například dalším opozičním zastupitelům Tomáši Blumensteinovi z ODS a Janu Navrátilovi ze Změny pro Prostějov žádná zpráva od Jaroslava Šlambora vůbec nepřišla. „Osobně jsem žádný dopis nebo e-mail nedostal. Přitom by mě odpověď pana Šlambora docela zajímala," sdělil ve středu odpoledne Jan Navrátil.

Primátor má jasno

Koalice na magistrátu otázku bydlení Jaroslava Šlambora považuje za uzavřenou. Například první náměstkyně primátora Alena Rašková řekla, že je pro ni důležité, kde má podle úřadů její kolegy z městské rady trvalé bydliště.

„A to má v Prostějově," upozornila.

„V zákoně je, že může kandidovat a nechat se zvolit tam, kde má trvalé bydliště. To splňuje a tím je to pro mě vyřízené," vyjádřila se. Také primátor Miroslav Pišťák řekl, že je pro něj důležité, kde má radní nahlášené bydliště.

„Jaroslav Šlambor má trvalé bydliště v Prostějově a kde přespává, mě nezajímá," prohlásil.