Stotřicítka na Brněnské zatím bez postihu.

"Rychlost se měří od začátku září na třech místech. V ulicích Dolní, Olomoucká a Brněnská. Jedná se o zkušební provoz, od října už ale čeká na řidiče, kteří překročí povolenou rychlost pokuta," informovala náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že instalaci měřících zařízení kvituje.

"Jsem ráda, že jsme se tak rozhodli. Za tu krátkou dobu už máme v evidenci řidiče, který jel po Brněnské rychlostí sto třicet kilometrů v hodině," krčila nevěřícně rameny Rašková.

Nový systém byl schválen zastupiteli v dubnu letošního roku. Zatím se jedná o tři stacionární stanice a jeden radar.

"Další budou následovat. Do konce roku přibude radar na Plumlovské ulici, příští rok bude měřící jednotka instalována ještě na Vápenici a ve Vrahovické ulici," vypočítává náměstkyně.

Olomoucká a Dolní? Spíše dekorace

Řidiči si všimli, nohu z plynu nedávají.

"Radar na Brněnské je viditelný zdaleka. Tam si člověk dá pozor, na Olomoucké a Dolní se jedná spíše o dekoraci. Obě ulice jsou tak přecpané auty, že tam jedete spíše krokem a většinou stojíte," usmívala se nad inovací městského provozu Hana Slezáková.

Nákup a instalace zařízení stála městskou kasu 3,4 milionu korun. Měření rychlosti už v Prostějově před lety fungovalo. Jedenáct stacionárních zařízení na měření rychlosti od společnosti Czech radar sice stále straší řidiče, ale od roku 2012 už jejich rychlost nezaznamenává. Stávající radary ležící devět let ladem, jsou momentálně nefunkční.