Osazeny budou další dvě tepny.

"V loňském roce byl instalován radar v ulici Brněnská. Za prvních čtrnáct dnů provozu v měsíci říjnu byla zaznamenána více než tisícovka přestupků! Poté už si řidiči přece jen dali říct a sundali nohu z plynu," informovala náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že v listopadu poklesl počet zaznamenaných přestupků na zhruba osm stovek a v prosinci na necelých pět stovek.

V Prostějově měří v současnosti rychlost tři radary. Jeden z nich je v ulici Dolní.
Radary v akci: v Prostějově už prohřešky stály řidiče kolem dvou a půl milionu

"Primárně nejde o vybírání pokut, ale o bezpečnost, ale mnohdy umravnit řidiče ve městě skutečně jiným způsobem nelze," hodnotí fungování radaru na Brněnské ulici Alena Rašková.

Místa umístění jsou známá.

"Předběžně jsou s dotčenými orgány odsouhlasena místa, kam budou radary v ulicích Vrahovická a Vápenice instalovány. V případě Vápenice to bude u budovy dětské knihovny a na Vrahovické v okolí domu služeb," upřesňuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.

V Prostějově měří v současnosti rychlost tři radary. Jeden z nich je v ulici Dolní.
Piráti silnic pod dohledem. V Prostějově už měří tři radary

Rada města Prostějova na svém jednání schválila rozpočtové opatření ve výši tři sta tisíc korun na projektovou dokumentaci k umístění radarů a také na samotné pořízení této služby.

Prostějovské řidiče hlídají od začátku září tři měřící zařízení. Instalovány jsou v Brněnské, Dolní a Olomoucké ulici. Měřič v ulici Dolní.  22.9. 2021
Radary v Prostějově už měří. Hazardér letěl městem 130 km/h