Co letos chystáte nového?

V Hluchově jsme se přes letní prázdniny pustili do rekonstrukce mateřské školy. Celá oprava je zaměřena na úsporu energií a výměnu nevyhovujících materiálů. Po dokončení rekonstrukce vznikne zmodernizovaná mateřská škola, kterou si jak místní děti, tak i dojíždějící zaslouží.

Co se vám za letošní rok v obci podařilo?

Doplnili jsme vybavení sportovního areálu „Hliník", který je určen k aktivnímu odpočinku místních. Areál je umístěný v pěkném prostředí naší obce a je stále více využíván jak ke sportovním, tak i společenským ak­cím.

Co vás teď v obci nejvíc „pálí"? Jaký problém potřebujete vyřešit?

Kaplička Panny Marie, vystavěná v letech 1805 – 1808 v centrální části návsi obce, která je kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Stojí v těsné blízkosti silnice a hlavně v zimním období omítka kapličky kvůli solení komunikace trpí. Údržba kapličky stojí obec nemalé finanční prostředky, které by mohly být využity jiným způsobem.

Na co byste do vaší obce nalákal?

Na již zmiňovanou kapličku Panny Marie, sportovní areál „Hliník" a lokalitu Bělecký Mlýn, která leží jihozápadně od Hluchova. Jak tato lokalita, tak i okolí naší obce je obklopeno krásnou přírodou, převažujícími lesy a nevelkým převýšením. Celá krajina se přímo nabízí pro turistiku a cykloturistiku pro všechny věkové kategorie.

Co byste popřáli čtenářům Prostějovského deníku?

Čtenářům Prostějovského deníku přeji krásný a slunný zbytek letních prázdnin a ať se vám splní všechna dobrá přání.