„Nejnižší částka, za kterou zámek přes realitní kanceláře nabízíme, je pět a půl milionu korun. Žádný zájemce se zatím bohužel nepřihlásil, přestože se zámek snažíme nabízet v rámci celého kraje,“ řekl prostějovský místostarosta Pavel Drmola.

Budoucnost památky v této chvíli tíží představitele obce i místní obyvatele. „Více než dva roky je zámek bez využití a velice chátrá. Pokud to tak půjde dál, bude jeho cena ještě více klesat a rekonstrukce bude velmi nákladná a složitá. Už teď se ví, že oprava by přišla na mnohem víc, než za jakou částku se zámek prodává,“ řekl starosta Ptení Jiří Porteš, který by seriozního kupce rozhodně uvítal. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby ze zámku měla užitek i obec,“ dodal.

Jednou ze soukromých společností, která projevila zájem o využití zámku, je zlínský lesnicko-dřevařský holding Ce Wood. Chtěla v něm pořádat školení a různé firemní akce. „Část zámku bychom využili na školení, propagaci naší společnosti a ubytování pro naše partnery. To je ale vše. O koupi rozhodně neuvažujeme,“ řekl předseda představenstva zlínské firmy Ivan Doubrava.

Podle starosty Ptení se dřív o prostory zámku zajímala také některá občanská sdružení. „Měli zde v úmyslu vybudovat například dětský domov. Zámek si ale nemohli dovolit z finančních důvodů koupit a opravit,“ poznamenal Porteš.

Zámek ve Ptení byl postaven na místě původní tvrze začátkem 17. století. Je čtyřkřídlý a charakterizují jej čtyři věže v nárožích. Než přešel do majetku Prostějova, patřil rodu Liechtensteinů. Město vlastní zámek už jednasedmdesát let.