„Příběh téměř dvouhodinového představení je celkem prostý. V noci nad ránem unese kocour Černoděs mladičkou kočičku Lilijku. Všichni obyvatelé dvorku jsou zděšení a chtějí svou kamarádku vysvobodit. Celý další děj je o tom, kdo všechno je ochoten pomoci a jak to provést. Jako ve všech pohádkách i tady všechno dobře dopadne,“ popsal režisér a principál divadla Karel Foltin.

Ve hře vystupují zvířátka obývající venkovský dvorek, objeví se i sýček, netopýři, motýli, pavouci nebo tchoř. „Více než o dějovou linii jde o to, aby se herci pobavili, vyřádili a ukázali, jak je divadlo baví,“ poznamenal Foltin. Děj příběhu doplňuje šestnáct písniček, které složily samy děti. Ty vytvořily také taneční choreografii. „Učitelky se podílely především na výtvarné stránce výpravy, do které jsme zapojili i pana školníka,“ řekla zástupkyně ředitele školy Věra Fládrová.

Už v těchto dnech mají členové ptenského dětského divadla zadány reprízy pro mateřské a základní školy v Bohuslavicích, Brodku u Konice, Čelechovicích na Hané, Kostelci na Hané, Mostkovicích a Prostějově. „Se svou pohádkovou taškařicí se pojedeme pochlubit i na krajskou přehlídku dětských divadelních souborů v Olomouci,“ poznamenal principál.