„Porodníci dlouho nečekali, dívka Kristýna se narodila 1 hodinu a 28 minut po půlnoci. S mírami 3750 gramů a 51 centimetrů,“ řekla Radka Miloševská, mluvčí nemocnice.

Maminka Kristýnky Monika Konšelová z Křenůvek má už doma dva a půl letého synka Martínka. Ten se přišel podívat na sestřičku do porodnice se svým tatínkem, tetou a sestřenicemi.

„Jméno jsme vybírali opravdu dlouho. Původně jsme měli zvolené jméno Sára, ale nakonec jsme se rozhodli pro Kristýnku,“ prozradila s dojetím Monika Konšelová.

Silvestrovský velkolepý ohňostroj v Prostějově. 31.12. 2019
VIDEO: Oslavy velkého výročí v Prostějově odstartoval silvestrovský ohňostroj

Nemocnice Šternberk zaznamenala prvního letošního novorozence v 5.03. Na svět tam 1. ledna 2020 poprvé zakřičel 3 450 gramů vážící a 50 centimetrů měřící Daniel.

V jesenické nemocnici už v 8.25 vykoukla na svět Lydie a v Nemocnici Přerov v 16.30 malá Tereza.

Fakultní nemocnice Olomouc se dočkala také až odpoledne. V 16.41 se tu narodila holčička Aneta.

„Rodiče jsou z Přerovska, ze Soběchleb,“ upřesnil mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Loni měla krajský primát šternberská porodnice. Maminka z Uničova porodila 1. ledna 2019 v 1.38 chlapečka, kterého pojmenovala Filip. 

Zásahy hasičů v Olomouckém kraji o silvestrovské noci a na Nový rok ráno 2020
Silvestrovská noc: požáry od rachejtlí i bouračky

Prvním miminkem roku v Přerově je malá Terezka 

Až do odpoledních hodin si počkali porodníci v přerovské nemocnici na první miminko letošního roku. Šťastnou maminkou, která přivedla na svět holčičku Terezku, je Martina Stiskálková z Nových Dvorů u Lipníku nad Bečvou.

„Do porodnice mě přivezli v deset hodin dopoledne a malá přišla na svět přesně o půl páté odpoledne. Naštěstí nebyly žádné komplikace a vše probíhalo hladce. U porodu byl se mnou i můj přítel,“ svěřila se devětadvacetiletá maminka.

Malá Terezka váží 3 720 gramů a měří 53 centimetrů.

„Je to moje první dítě, takže samozřejmě prožíváme euforii, i když už se dostavila také velká únava,“ prozradila mladá žena.