Vůbec prvním miminkem, které přišlo letos na svět v Olomouckém kraji, je Natálka. Narodila se na Nový rok dvanáct minut po silvestrovské půlnoci v olomoucké Fakultní nemocnici třiadvacetileté mamince Nikol Dreslerové. Malá Natálka váží 3 830 gramů a měří 51 centimetrů.

„Do porodnice jsem přijela kolem jedenácté hodiny dopoledne na Silvestra jen na kontrolu - a už si mě tam nechali. Porod probíhal bez větších problémů a trval asi jedenáct hodin. Velmi jsem ocenila přístup zdravotníků - lékařů i sestřiček,“ svěřila se maminka Nikol Dreslerová, která pochází z Olomouce.

U porodu byl spolu s ní i její partner. „Prožívali jsme to tedy společně a za holčičku jsme byli hrozně rádi. Doma už na ni čeká bráška Tomášek,“ dodala šťastná maminka.

V Jeseníku Leoš

Přesně v 7 hodin a 2 minuty se na Nový rok narodil v porodnici v Jeseníku chlapeček Leoš - první miminko letošního roku na Jesenicku. Jeho maminka přijela rodit do nemocnice z nedaleké obce na Javornicku. Novorozenec váží 3 800 gramů a měří 52 centimetrů.

V Přerově Ondřej

V přerovské porodnici přivítali první miminko roku 2021 na Nový rok v 7 hodin 30 minut.

„Chlapeček dostal jméno Ondřej a jeho maminka dorazila do přerovské porodnice z nedaleké obce na Lipnicku,“ doplnila mluvčí nemocnice Radka Miloševská. 

Ve Šternberku Jůlinka

Ve šterberské nemocnici si na svého prvního letošní novorozence museli počkat až do novoročních odpoledních hodin.

Holčička Julie se narodila 1. ledna 2021 ve 13:17 hodin, maminka přijela do šternberské porodnice ze Štěpánova.