„Je to tradiční akce pro základní a mateřské školy z blízkého i širokého okolí. Děti se mohou podívat do kasáren, osahat si techniku a zbraně a zjistit, co všechno obnáší práce vojáka," řekl velitel praporu René Sabela.

Průzkumníci si pro návštěvníky připravili ukázky techniky zbraní, výzbroje a výstroje. Nechyběly ukázky bojových vozidel, vojenské techniky, zdravotního auta či bezpilotního průzkumného prostředku, lidé se mohli podívat na odstřelovací pušky, samopaly a pistole.

„Náplní dynamických ukázek je ukázka bojového umění musado či přepadení velitelského stanoviště, kvůli špatnému počasí jsme museli zrušit seskok výsadkářů na padácích," řekl René Sabela.

Na prostějovské letiště zavítaly stovky žáků z blízkého i širokého okolí.

„Máme potvrzenou účast 450 dětí, přijely nejen prostějovské školy, ale i z Kroměříže, Vsetína nebo Rožnova pod Radhoštěm," vypočítal velitel praporu a dodal, že o podobné akce je stále větší zájem.

„Školy nás samy žádají, aby se naši vojáci účastnili jejich dětských dnů. Není v našich silách účastnit se tolika akcí, proto jsme to vyřešili tak, že je pozveme na náš Den otevřených dveří," vysvětlil René Sabela.