Celkovou rekonstrukci už potřebovala vydrolená vozovka jako sůl.

"Úsek od kruhového objezdu směrem na Boskovice a Brno, byl v naprosto dezolátním stavu. Především zimní údržba se špatně prováděla. Vozovka se nedala stáhnout, mohla se pouze solit. Z důvodu chybějícího chodníku pak museli lidé chodit v silnici," vypočítal konický starosta Michal Obrusník dlouholeté trápení s cestou.

Auta tu jezdí jako na letišti

Novou podobu Jiráskovy ulice si pochvalují i její obyvatelé.

"Roky jsme na to čekali. Ten chodník strašně chyběl, museli jsme chodit normálně v silnici. Bylo to hodně nebezpečné, protože provoz je tu opravdu velký," komentovala Helena Kocourková a dodává: "Měli by tu ale snížit rychlost. Auta tu jezdí jako kdyby tu bylo letiště."

Vedle stojící manžel Josef doplňuje: "Chybí tu i středová čára. Když bude mlha, tak se na tom černém asfaltu hledáte."

Opravu silnice zaplatil Olomoucký kraj.

„Během čtyř měsíců se dělníkům povedlo odvést kus poctivé práce. V těchto dnech otevírá hejtmanství další nově opravené silnice po celém Olomouckém kraji. Dobrou zprávou je, že se všechno podařilo stihnout do příchodu zimy,“ připomněl náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

Něco přes dvacet milionů

Chodníky, kanalizaci a další stavební práce šly na účet města Konice.

"Za to, že se podařilo všechno sladit společně s Olomouckým krajem jsem rád. Za námi šla výstavba chodníku, nějaké úpravy kanalizace a v poslední části jsme přišli na to, že v původním projektu chyběl chodník pod viaduktem," popisoval starosta Obručník a dodal: "Domluvili jsme se Správou silnic Olomouckého kraje a chodník tam udělali."

Celková částka na rekonstrukci přesáhla dvacet milionů korun. Olomoucký kraj stála rekonstrukce silnice 15,7 milionu korun, město Konice zaplatilo přes sedm milionů korun. Výstavbu chodníku provázelo ještě zbudování opěrné zdi a přeložka sloupu nízkého napětí.