„Když projíždím myší dírou, tak sundám nohu z plynu, protože zatáčky jsou tam hodně nepřehledné. Už se mi několikrát stalo, že řidiči vjeli do zatáčky v protisměru. Myslím, že kdyby se zde snížila rychlost, tak by to jenom prospělo," popsala svoje zkušenosti Milena Holásková z Prostějova.

Město nyní jedná o výkupu oplocené zahrady v Říční ulici.

„Chceme získat pozemek, který bezprostředně sousedí se silnicí mezi Olomouckou a Vrahovickou u nepřehledné zatáčky, abychom na tomto místě zvýšili bezpečnost. Kvůli ostrým zatáčkám a omezenému rozhledu je zde vjezd a výjezd do myší díry nepřehledný a nebezpečný, a proto chceme silnici vedoucí k myší díře rozšířit," uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Za výkup pozemku o rozloze čtyři sta metrů čtverečních má město zaplatit necelých 140 tisíc korun.

„Jednali jsme s realitní kanceláří, která zastupuje majitele pozemku, a podařilo se nám snížit cenu za metr čtvereční, a to z původních 403 korun na 350 korun. Majitel trvá na tom, že prodá celou zahradu," uvedl Jiří Pospíšil s tím, že město plánuje s výkupem pozemků v zahrádkářské kolonii pokračovat.

„Vzhledem k tomu, že chceme v této lokalitě do budoucna zlepšit bezpečnost, máme zájem odkoupit i další pozemky. Rádi bychom tu vybudovali i cyklostezku," nastínil náměstek primátora.