„Proti tomuto rozhodnutí včas podali odvolání Jan Adamčík, Marie Adamčíková, Lubomír Kovářík a Milena Kováříková," potvrdil na úřední desce Jan Košťál, vedoucí stavebního úřadu Magistrátu města Prostějova.

Kováříkovi úředníkům v odvolání vytkli formalistický a nedbalý postup. „Pokládáme jej za vážnou procesní chybu," konstatovali.

Adamčíkovi upozornili na údajnou nevhodnost výstavby.

„Domníváme se, že jde o násilné včlenění hmotově a výškově nevhodné budovy do koncepčně uspořádané čtvrti rodinných domů a nízkopodlažních bytových domů," vyjádřili se s upozorněním, že dvě plánované budovy mají být vysoké zhruba dvacet metrů.

Spolumajitel firmy Pozemstav Prostějov – servis, která je investorem stavby a prostějovský radní Zdeněk Peichl předpokládal, že se lidé vůči rozhodnutí odvolají. Před nedávnem vzkázal, že pokud by věděl o silném odporu některých usedlíků vůči výstavbě domů předem, pak by do projektu v Krasicích nevstupoval.

„Pokud by ty pozemky a projekt někdo koupil za částku, kterou jsme investovali, pak vše s láskou prodáme," řekl Peichl.

SOUVISEJÍCÍ: Šéf Pozemstavu: Pozemky i projekt v Krasicích s láskou prodáme

Petice proti výstavbě

Obyvatelé vilek zorganizovali loni na jaře petici proti výstavbě. Podepsalo ji tehdy více než 200 lidí.

Nesouhlasíme s výstavbou nových bytových šestipodlažních domů. Máme oprávněné obavy z narušení životního prostředí vlivem prašnosti, hluku a exhalacemi výfukovými plyny. Blízkost výstavby způsobí zastínění nejen domů ale i zahrad, ztrátu soukromí a pokles tržní hodnoty rodinných domků," shrnul obavy usedlíků Jan Walla, jeden ze signatářů petice.

Míní, že místo bytových domů by měl za jejich humny vzniknout parčík s dětským hřištěm.

„V širším okolí projektovaných bytových domů žije zhruba čtrnáct set obyvatel. To je obdobný počet jako na Sídlišti Svobody. Narozdíl od něj ale u nás chybí školka, škola a dokonce i tolik potřebný chodník k autobusové zastávce," poukázal Jan Walla.