Koronavirová krize utlumila sportovní dění téměř na celém světě. Skupina známých osobností se však rozhodla pro pomoc potřebným.

Česká tenisová jednička Jiří Veselý, basketbalový reprezentant Lukáš Palyza, bývalý slavný tenista Jiří Novák, kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil a volejbalový manažer Miroslav Čada. Ti všichni přispěli na šek v částce 300 tisíc korun, který poputuje na konto prostějovské nemocnice.

S prvotní myšlenkou přišel jednatel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.

„Těší mě, že sportovci a čeští reprezentanti, kteří jsou spojení s městem Prostějov a TK PLUS, mají chuť podpořit něco tak užitečného. Mám pocit, že to zatím v Česku nikde nebylo, aby se zapojili profesionální sportovci.

Takže oba Jirkové, Lukáš Palyza, Jaroslav Navrátil a Miroslav Čada jsou první, kteří se k tomu postavili čelem,“ prohlásil Miroslav Černošek.

„Chtěli jsme jako sportovci přispět prostějovské nemocnici na boj s virem. Zároveň je to naše poděkování za dlouhodobou podporu ze strany města,“ vyprávěl Jiří Veselý.

„V momentální situaci je velice důležité pomáhat si navzájem, protože tenhle problém můžeme vyřešit jedině společně,“ dodala česká tenisová jednička.

„Chci poděkovat jak za vedení města, tak za všechny občany. Jsem strašně rád, že se k vlně solidarity přidali právě sportovci, protože nejen že reprezentují naše město a Českou republiku fantastickým způsobem, ale když je potřeba, tak prostě pomůžou. Moc jim děkuji,“ řekl primátor města Prostějov František Jura.

Online reportáž