Letošního ročníku se účastní i dva soutěžní týmy ze slovenského praporu ISTAR z Prešova a dva pozorovatelé z britského průzkumného praporu Household Cavalry Regiment z Bulfordu.

Letošního ročníku se účastní osmnáct družstev. Kromě dvou týmů ze Slovenska a družstev pořádajícího útvaru se do náročného klání zapojí i čtyřčlenné hlídky 41. mechanizovaného praporu Žatec, 42. mechanizovaného praporu Tábor, 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec, 71. mechanizovaného praporu Hranice, 72. mechanizovaného praporu Přáslavice, 74. mechanizovaného praporu Bučovice, 13. dělostřeleckého pluku Jince, 31. pluku radiační chemické a biologické ochrany Liberec, 43. výsadkového pluku Chrudim a nová průzkumná krev armády, družstvo studentů průzkumného směru Univerzity obrany Brno.

Pětidenní soutěž odstartovala v pondělí v noci. Elitní průzkumáky přivítal i velitel 102. průzkumného praporu.

"Přeji vám všem hodně sil, myslete na své zdraví a očekávám, že se celá soutěž ponese v duchu fair-play, kolegiality a smyslu pro soutěž," zakončil podplukovník Pavel Hriník.

První den čekalo na barety deset kilometrů. Po setmění vyrazily hlídky k prvním soutěžním disciplínám. Čekala na ně noční střelba z pistole, překonání vodní překážky a na závěr prvního dne ještě soutěžící museli nachystat jímku na nálož. Je nutné připomenout, že všechny úkoly plnili nejen s vlastní výstrojí a výzbrojí, ale také s výsadkářským kontejnerem s doplňujícím vybavením, který představovala 40 kilogramů těžká kláda. První soutěžní den tak pro hlídky skončil kolem druhé hodiny ráno.

Nejlépe si vedla čtveřice z Prostějova s názvem Steel. Druhou příčku drží speciálové z Jindřichova Hradce a na třetí pozici je průběžně další kvarteto ze sto dvojky s názvem Chalk.

POŘADÍ PO DVOU UKONČENÝCH ETAPÁCH:

1. tým 102.pzpr "Steel"

2. tým 44.lmopr "Spelter"

3. tým 102.pzpr "Chalk"

4. tým 43.vp "Calcium"

5. tým 13.dp "Silver A"

6. tým 102.pzpr "Tin"

7. tým 41.mpr "Iridium"

8. tým 102.pzpr "Barium"

9. tým OSSR "Zinc"

10. tým 42.mpr "Ćlay"

11. tým 102.pzpr "Potash"

12. tým 102.pzpr "Sulphur"

13. tým 72.mpr "Antimony"

14. tým 31.pRCHBO "Bivouac"

15. tým UNOB "Bronse"

16. tým 74.mpr "Silver B"

17. tým 71.mpr "Carbon"

18. tým OSSR "Bioscop"