První čtvrtina přinesla vyrovnanou hru. Ani jeden celek nedělal větší chyby, a proto je dělil maximálně dvoubodový rozdíl. Ke konci desetiminutovky se přeci jen podařilo domácím odskočit na 21:16, ale Opava před závěrečným hvizdem zkorigovala skóre na 23:20.

Druhou část začali lépe hosté, kteří téměř okamžitě dorovnali na 23:23, ale poté přišel nástup Orlů. Zprvu soupeři utekli o čtyři body, ale postupně propast prohloubili až na bodů osm. Slezané se ale nevzdávali a rychle se přiblížili na kontakt, když snížili na 40:37. Samotný závěr prvního poločasu patřil Prostějovu, který dovolil hostům dát už jen jeden koš, zatímco sám přidal dalších jedenáct bodů 
a vedl suverénně 51:39.

Dobrou hru si Orli přenesli i do třetí třetiny. Dvanáctibodový náskok postupně zvyšovali až na 58:41. Opava za prvních pět minut dokázala dát jen jeden koš. Na 60:41 zvýšil Roman Marko, který si sám přeběhl celé hřiště, ošálil protihráče a krásně zavěsil. Prostějov svou převahu na palubovce uplatňoval celých deset minut. Dušan Pandula přidal další trojku a domácí vedli 72:55.

Poslední část byla plně pod kontrolou domácího celku. Svůj náskok si Orli dokázali uhlídat. Navíc ke konci se začalo střelecky dařit Ondřeji Kohoutovi. Slezané se sice snažili o vylepšení nepříznivého stavu, ale bodová propast již byla příliš velká. Prostějov tak vyhrál svůj poslední letošní zápas 93:75.

„Jsme rádi za výhru. Chtěli jsme mít dobrý pocit do Vánoc, což se nám povedlo. Hrajeme potom až 3. ledna. Na Opavu jsme se připravovali jen jeden den, po prohře v Levicích. Začali jsme velmi dobře v útoku, dobře jsme i bránili. Jen Blažek nám dal dvacet bodů, ale nikdo jiný. Jsme velmi spokojení," pochvaloval si domácí trenér Zbyněk Choleva.

„První čtvrtinu jsme byli ještě důstojným soupeřem, pak jsme udělali pár zbytečných chyb. Soupeř nám dal několik slepených košů a poločas jsme už prohráli o dvanáct bodů. Třetí čtvrtka je náš dlouhodobý problém, nemohli jsme se trefit. Bojovali jsme až do konce, ale soupeř byl dneska lepší," okomentoval zápas opavský kouč Petr Czudek

BK PROSTĚJOV – BK OPAVA 93:75 (23:20, 51:39, 72:55)

Nejlepší hráči: Kohout 17, Marko 16, Pandula 15 – Blažek 18, Dokoupil 11, Šiřina 9. Fauly: 24:23. TH: 14/19 – 16/20. Trojky: 9:9. Doskoky: 31:28. Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Holubek.