Hanáci jako první změřili v pátek síly s domácími košíkáři. Přes špatný vstup do zápasu dokázali vývoj otočit a nakonec se radovali z vítězství 79:67.

V sobotu na svěřence kouče Petera Bálinta čekal nováček nejvyšší maďarské soutěže Wamsler SE-Salgótarján. Tentokrát Orli neponechali nic náhodě a už v úvodu si vytvořili několikabodový náskok. Maďaři už dohrávali jen s povinnosti a nakonec utrpěli debakl v podobě rozdílu 50 bodů po výsledku 104:54.

Ve třetím zápase hraném v neděli se hráči BK Prostějov střetli s papírově nejtěžším soupeřem – polským PGE Turow Zgorzelec.

Ten postrádal pětici reprezentantů, kteří se podobně jako prostějovský rozehrávač Skibniewski účastní ME v Polsku. Hanáci opět zvládli dobře úvod a kvalitním kolektivním výkonem si došli pro vítězství 75:69. Výhra nad Poláky rovněž znamenala celkový turnajový triumf.

Nelepším střelcem BK se na turnaji stala posila z Nymburku Aleš Chán, který si připsal 55 celkem bodů. Další nová akvizice z Litvy Benas Veikalas za ním zaostal o devět bodů.