„Nahradila Tatru 815, kterou jsme dostali před lety převodem od vojáků a měla již za sebou pár generací. Její korba byla vyrobena někdy v devadesátých letech. Nová Tatra 815 má kvalitativně lepší podvozek," uvedl základní rozdíl mezi starým a novým vozidlem velitel prostějovské hasičské stanice Ivo Jahn.

V případě živelných pohrom, jako jsou například záplavy, pomůže především lidem.Profesionální hasiči z Prostějova získali novou Tatru 815. Pomůže v případě živelných pohrom i vyprošťování ve špatně dostupném terénu.

„Je určená pro případnou evakuaci osob, jinak pro přepravu standardní techniky a věcí ze skladů v Hamrech, jako nosítek, pytlů s pískem a bez písku, kýblů, oblečení a jiného někdy nezbytného materiálu," informoval Ivo Jahn, který dodal, že se hasiči v těchto dnech s vozem seznamují v terénu a učí se jej ovládat.

V České republice bude těchto náklaďáků s valníkem a hydraulickým čelem jezdit třináct.

Jednotky hasičů, mezi nimiž nechybí ani ta prostějovská, Tatru 815 – 7 získali v rámci dlouhodobého projektu financovaného z fondů Evropské unie a operačního programu.

Vozidlo také pomůže například při vyprošťování vozidel ve složitých terénních a prostorových podmínkách.