Úřad, který nyní sídlí ve dvou budovách, se sloučí do jedné. Nové zázemí poskytne úředníkům budova na náměstí Spojenců, která už prochází rekonstrukcí.

Změna nabídne klientům větší komfort a pro dojíždějící také lepší dopravní dostupnost. Stěhování úřadu je naplánováno na polovinu příštího roku.

„Určitě je to dobrý nápad, člověk aspoň nebude muset běhat z budovy do budovy. Kvůli nabídkám práce a doložení papírů jsem chodila na Plumlovskou, ale pro sociální dávky jsem musela chodit na Lutinovovu. Kdyby úřad sídlil v jedné budově, bylo by to rozumné," míní Ludmila Kratochvílová.

Prostějovský úřad práce nyní sídlí ve dvou budovách. Na Plumlovské ulici fungují agendy zprostředkování, trh práce, poradenství a právní referát, na Lutinovovu ulici se lidé musí vypravit, když chtějí řešit nepojistné sociální dávky, jako je hmotná nouze nebo státní sociální podpora.

Od příštího roku by však lidé bez práce měli vše vyřešit pod jednou střechou.

„Důvodem stěhování jsou dispozičně nevyhovující prostory s nedostatečnou kapacitou. Naše kontaktní pracoviště nyní sídlí v budově na Plumlovské ulici společně s Českou správou sociálního zabezpečení, část pracovníků je však umístěná v budově na Lutinovově ulici, kde platíme komerční nájem. Stěhováním tak dojde k významné úspoře finančních prostředků a pro klienty bude vyřizování jejich záležitostí příjemnější," uvedla Věra Crhanová, ředitelka Úřadu práce v Prostějově.

Bezbariérová budova, větší čekárny

Prostějovští úředníci najdou nové působiště v bývalé administrativní budově okresního národního výboru na náměstí Spojenců 13. Ta už nyní prochází rekonstrukcí.

„Budova bude bezbariérová a všechny agendy úřadu práce budou na jednom místě. Přínosem pro klienty bude lepší dostupnost z vlakového a autobusového nádraží a také zde budou prostornější čekárny," nastínila Věra Crhanová.

Kolik stěhování budovy na sídlo prostějovského úřadu práce spolkne, zatím není jasné.

„Objem potřebných financí na stěhování není zatím možné přesně vyčíslit, vše bude záviset na výsledku výběrového řízení," uvedla ředitelka úřadu práce.

Stěhování úředníků je naplánováno na polovinu příštího roku. Ti se jen v srpnu starali o téměř pět a půl tisíc nezaměstnaných.

„Podle posledních statistik se nezaměstnanost v regionu zastavila se na 6,7 %, o jedno volné místo bojuje necelých jedenáct uchazečů," nechal se slyšet olomoucký analytik Úřadu práce Jaroslav Mikšaník.