„Je to katastrofa, pomalu se to na něm nedá s volantem vytočit," přisadila si například paní Miroslava.

Podobného názoru je také Petr Šoustal. „Rondel je šílený. Řidiči zde často ani při projetí nedávají blinkry. Zažil jsem i takové, kteří prostě projeli místem skrz," uvedl muž.

„Na bezpečnosti však možná rondel přeci jen přidal. Stává se tu o něco méně nehod," dodal s tím, že by přesto magistrát měl zvážit zvětšení křižovatky.

Nic takového se však podle vedení města neplánuje. A to přesto, že v sousedství probíhá revitalizace sídliště Šárka.

„Rondel není součástí projektu revitalizace sídliště Šárka. Provedené řešení dopravním značením splnilo účel zvýšení bezpečnosti silniční dopravy a snížení kolizních bodů. Další vylepšení budou provedena v rámci oprav a údržby," uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Co konkrétního by mělo vylepšení představovat ale neuvedl.

„Na základě skutečnosti, že se tato úprava křižovatky osvědčila a přispěla tak k snížení nehodovosti, zůstává v této podobě. V současné době se připravuje projekt k definitivní úpravě této křižovatky, ve kterém se však neuvažuje o jejím zvětšení," doplnil pak svého kolegu náměstek Pavel Smetana.

Redakce Deníku přitom zjistila, že podle katastru nemovitostí jsou pozemky přiléha

Rondel v prostějovské ulici ŠárkaZdroj: DENÍK/Michal Sobecký

Dvě desítky rondelů

Rondelů je nyní v Prostějově na dvě desítky. Na Poděbradově náměstí či v Kostelecké ulici by měly přitom přibýt další. V případě výpadovky na Kostelec by šlo už o čtvrtý rondel.

Veřejnost přitom v otázce kruhových objezdů ve městě není jednotná. Část spílá těm, kteří je nechávají vybudovat.

„Za chvíli budou z těch rondelů lidí tak zdegenerovaní, že nebudou vědět, jak se na křižovatkách chovat," vysvětlila třeba svůj nesouhlas se stavěním dalších v internetové diskuzi paní Zdeňka.

Jiní pak argumentují, že samotné kruháče nejsou špatné. Jejich přínos provozu podle nich snižují samotní řidiči.

„Kruhových objezdů máte asi nejvíc v republice, ale přes to nejste schopni se naučit je používat," vytkl například Prostějovanům řidič jménem Martin.