„Rada města Prostějova vyhlásila záměr prodeje sněžného skútru formou obálkové metody," potvrdil na úřední desce Jaroslav Štěpaník, vedoucí odboru správy a údržby majetku města. Stroj je k mání minimálně za odhadní cenu. Ta činí 98 600 korun včetně daně.

„O skútr projevili zájem sokolové z Kladek a prostějovští biatlonisté. Ptal se na něj i jeden zájemce z Rapotína," zmínila se mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Stroj radnice koupila pro úpravu běžkařských tratí v roce 2006. O nákupu rozhodli většinou hlasů zastupitelé.

„Záměr podpory sportování na běžkách se tenkrát setkal s dobrým ohlasem. Ovšem nikdo nemohl tušit, jak suché zimy u nás v příštích letech budou. To nás vedlo k rozhodnutí prodat skútr zájemci, který ho využije více," řekl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Skútr je kanadské značky Ski-Doo. Má najeto 836 kilometrů. Zájemci o něj mohou své nabídky na magistrát doručit do 11. února do 17 hodin. Podrobnosti nabízí úřední deska, která je dostupná i na internetu.

„Sněžný skútr chceme kupovat, uvidíme, jak to dopadne," vyjádřil se v pondělí odpoledne Jiří Křeček, předseda TJ Sokol Kladky. Ví, že Prostějovem nabízený stroj je kvalitní a má najeto málo kilometrů.

„Přesto je ta odhadní cena poněkud vyšší, než jsme očekávali," krčí rameny Křeček. Sněžný skútr by sokolové v Kladkách využili nejen pro protáhnutí běžeckých tratí, ale také k úpravě sjezdovky.