V severní části města bude plnohodnotná restaurace i s obsluhou a obvyklým servisem pro řidiče. Prostějovský McDonald's bude zajišťovat rozvážku jídla a také roznášku objednávek až ke stolům.

"Restaurace poskytne všechny moderní služby jako je například McDelivery (rozvážku jídla) nebo McDrive, který bude vybavený nejnovějšími digitálními menuboardy. S otevřením vnitřních prostor se zákazníci mohou těšit i na roznášku jídla až ke stolům. Restaurace zaujme také moderním designem," sdělila Deníku Jitka Pajurková, tisková mluvčí McDonald's.

Vánoční jarmark náměstí T. G. Masaryka v Prostějově, prosinec 2022
Prostějovský jarmark táhne, na náměstí voní punč a klobásy od Šaňu

Blízkost dálnice je výhodou, ale přinese i negativa.

"Až to otevřou, tak nevím jak to bude vypadat v dopravní špičce. Teď se okolo čtvrté odpolední tvoří kolony a vyjet od Tesca je prakticky nemožné, pokud vás nikdo nepustí. Jakmile budou z dálnice sjíždět i ti, co původně jen projíždějí, tak se máme na co těšit," krčí rameny Hana Slezáková, denně dojíždějící z Olomouce.

Restaurace McDonald's bude již 114. žluto červeným fast foodem tohoto řetězce v České republice. Na Prostějovsku bude vůbec prvním a v rámci Olomouckého kraje pátým. Tři pobočky jsou v Olomouci a jedna v Unčovicích u Litovle. Fast food na parkovišti společnosti Tesco by se měl otevřít v únoru příštího roku.