Svědčí o tom například nedávný turnaj v Ponětovicích, kdy získal v té nejvyšší konkurenci prostějovský Zdeněk Galíček zlato.

TJ Sokolu Prostějov se nedaří jen v jednotlivcích, ale od minulé sezony se zde v rámci družstev hraje i extraliga. To by nešlo bez pevné členské základny.

„Momentálně je v klubu 20 členů. Každý zde může přijít a zahrát si. Pokud projeví hráč zájem, schválíme jeho členství na schůzi," líčí náborovou strategii předseda klubu Jiří Nenál.

Na rozdíl od populárnějších kulečníkových disciplín typu snooker nebo pool ale nepřijde členství příliš draho.

„Když se hráč stane naším členem, platí minimální členské příspěvky a má tu výhodu, že si může zahrát karambol kdykoliv chce, třeba i o půlnoci. Členství je podmíněno jen občasnou výpomocí s turnaji a podobně," dodává Jiří Nenál.

Problém se členy má karambol v Prostějově jen ze strany mladých nadějí.

„Moc mladých zde nechodí, bohužel jsou populárnější sporty než karambol. Když už nějaký přijde, má u nás velkou podporu, například mu zajistíme trenéra. Ale poté se stejně rozhodne pro fotbal nebo nějaký jiný sport," říká zklamaně předseda klubu.

Vedle Zdeňka Galíčka a předsedy klubu táhne mužstvo i Martin Dostál, mistr republiky v kádrové hře z roku 2006.

A jaké ambice si klub dává?

I díky předešlým turnajům, kde končili v rámci České republiky pravidelně na bednách, si věří například i na mistrovství družstev na malých stolech: „Určitě chceme do třetího místa, možná i lépe. Co se týče extraligy, tam bychom snad měli hrát okolo pátého místa, ale nemáme obavy o to, že bychom se v této soutěži neudrželi," shodli se Martin Dostál a Jiří Nenál.

Vedle sportovní stránky ale jde především o zábavu, hráči se sejdou a užívají si radosti, kterou jim kulečník dopřává.

„Ta piva, co máme na stole, to samozřejmě při zápasech mít nemůžeme," směje se předseda klubu.

Autor: Dominik Voráč