Jedna z nich by se týkala linek patnáct a šestnáct, další pak umístění zastávky na Konečné ulici.

„V případě uvedených linek je problém v najíždění od sídliště E. Beneše na Olomouckou ulici. Doleva se téměř podle zkušeností řidičů nedá odbočit," vyjádřil se k jedné ze dvou anketních otázek ředitel autobusové divize FTL Jiří Hloch.

V případě zastávky TESCO, kam aktuálně zajíždí některé spoje linky 32, by se jednalo o přesun. Nově by tak autobusy podle navrhované změny zajížděly na zastávku v Konečné ulici mezi novým Kauflandem a OBI.

„Udělali jsme si malý průzkum a zjistili jsme, že po výstupu na zastávce TESCO směřují dvě třetiny lidí právě k OBI a novému hypermarketu," sdělil Jiří Hloch s tím, že změna by tak většině lidé zkrátila cestu. Hlasovat o přesunech může veřejnost do čtrnáctého května.

Podle názoru Daniely Růžičkové se vyjádření názoru na fungování MHD vyplácí. Sama už má zkušenost s tím, že FTL na podnět zareagovalo.

„Po doporučení od lidí přidali spoj na deset hodin z nádraží do Průmyslové zóny B a prodloužili sedmičku. Nově tak zajíždějí některé spoje právě až do této části průmyslové zóny. Je to perfektní, daleko lepší, než dřív," řekla k novinkám Prostějovanka a dodala, že má smysl se s připomínkou k městské hromadné dopravě ozvat. Například formou dotazníku, které jsou součástí kapesních jízdních řádů MHD.

O prázdninách posílí spoje do zóny

Lidé z Prostějova a okolí, kteří autobusy na cesty po městě využívají, by si však dokázali představit i jiné změny.

„Jezdím často jednadvacítkou, která zastavuje třeba u rybníka. Pro lidi, kteří chodí k doktorovi, by však byla dobrá zastávka na konci Bulharské ulice za rohem Určické. Pro mladé lidi je to teď jen kousek chůze, pro starší je to ale horší," sdělila Marie Mendelová s tím, že by si dokázala představit i více autobusů s číslem devatenáct. „Celkově jsem ale s MHD v Prostějově docela spokojená," dodala.

Vedení podniku tyto změny neplánuje, podle slov Jiřího Hlocha by se však cestující mohli setkat s jinou. Ta by se měla dotknout především lidí pracujících ve firmách na jihovýchod a východ od centra města. Tedy i v Kralickém Háji.

„Lidé nám připomněli, že během prázdnin je počet autobusů do těchto míst omezený, což je pravda. Počítáme tedy s tím, že se v průběhu prázdnin posílí spoje do průmyslové zóny a to například odpoledne," vysvětlil Jiří Hloch.