„Oslovili jsme všechny strany, které se dostaly do zastupitelstva. Jednat hodláme s každým. Preferujeme konstruktivní koalici, která bude táhnout za jeden provaz,“ potvrdil František Jura, lídr hnutí ANO 2011 a s největší pravděpodobností budoucí primátor.

Krchňavý: Amo je pro nás korektní partner

Strategickým partnerem ANO, by mělo být především Pévéčko s pěti mandáty.

„Mluvili jsme s panem Jurou, lídrem ANO 2011. Rýsuje se hrubý nárys dohody. ANO je pro nás korektní a důvěryhodný partner. My teď budeme čekat, vítěz voleb naše stanoviska zná,“ komentoval situaci Jan Krchňavý, jednička Pévéčka.

Rašková: Myslím, že se dohodneme

Dalším důležitým článkem možné budoucí koalice je dlouhé roky vládnoucí ČSSD.

„ANO nás oslovilo a pokračujeme v jednáních. Na hodně návrzích se shodneme. Myslím, že se dohodneme,“ prozradila prostějovská primátorka Alena Rašková, jako lídr ČSSD.

Tímto by měla zamýšlená koalice šestnáct hlasů a tak se musejí zástupci ANO rozhlížet dál.

Sokolová: Jednali jsme s Ano, budeme jednat s dalšími

Svou nabídku předložili i doposud opoziční ODS.

„Jednali jsme již s ANO. V plánu na dnešní den máme schůzky s představiteli hnutí Narovinu! a Změna pro Prostějov. Možnosti diskutujeme se všemi zvolenými stranami. S výjimkou SPD a KSČM, s těmi jednat nebudeme," sdělila Deníku Milada Sokolová, jednička ODS.

Navrátil: Jde nám víc o lidi než o strany

Zcela mimo hru ovšem není ani Změna pro Prostějov. Byť se tak vzhledem k zisku tří mandátů může zdát.

"Jednání někam směřují a my doufáme ve změnu vedení, alespoň malou. Zatím můžu říct, že nám záleží na prosazování priorit, jako je řešení kauzy Manthellan," uvedl lídr kandidátky Jan Navrátil.

Naznačil, že Změna oproti původním předpokladům, kdy s ODS, KDU-ČSL a hnutím Narovinu nedal dohromady potřebných osmnáct hlasů, může přeci jen do jednání zásadně promluvit.

"Jde nám víc o lidi než o strany. Vůbec nám třeba nevadí Jan Krchňavý z Pévéčka nebo František Jura. Moudřejší nicméně snad budeme v dalších dnech." dodal.