Silničáři od rána bili na poplach.

"Situace je docela kalamitní. Od půl páté hustě sněží. Musela vyjet veškerá technika - tedy sedm aut a navrch pět traktorů z družstev," uvedl Petr Krejčí ze Správy silnic Olomouckého kraje, toho času vedoucí v Protivanově a Konici.

Silničáři si tak od brzkého rána neoddechli.

"Jsou v terénu od půl páté. A pořád sypou," dodává. Silnice zatím uzavřené být nemusely.

Cesty jsou zasněžené a lidem to působí problémy při cestách do zaměstnání a do školy. V některých případech pak řidiči nedojeli do místa určení. Třeba na východním okraji Mostkovic havarovala dvě nákladní auta. Už předtím pak zaznamenala policie nehodu na dálnici D 46 jižně od Prostějova.

"Z důvodu intenzivního sněžení upozorňujeme cestující na kalamitní stav na silnicích a v důsledku toho na možné omezení autobusové dopravy na Olomoucku, Přerovsku, Prostějovsku, Hranicku, Šternbersku a Uničovsku," vzkazuje úřad Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

"Informace o konkrétních spojích je možné si ověřit na čísle 588 887 788," dodává.

Naopak vlaková doprava podle vyjádření Českých drah zatím náporům sněhu úspěšně vzdoruje. "Některé vlaky mají zpoždění okolo pět až deset minut, a to z důvodu komplikovanější údržby tratí vzhledem k hustému sněžení. Například z hlavního nádraží v Prostějově ale v tuto chvíli neodjíždí žádný vlak se zpožděním," sdělila po desáté hodině dopoledne mluvčí podniku Vanda Rajnochová.