V Plumlově i s muzikou

Bohatý program pro čaroděje a čarodějky připravili členové Spolku Plumlovských nadšenců, který pořádají letos již patnáctý ročník Sletu čarodějnic.

„Největším tahákem polokulatého ročníku bude vystoupení divadelně hudební skupiny Kašpárek v rohlíku," láká na akci Marek Otruba s tím, že kapela vystoupí o půl sedmé.

Brány plumlovského zámku se však čarodějnicím otevřou už o dvě hodiny dříve. Po slavnostním zahájení letošního sletu o půl páté se návštěvníkům otevře čarodějné sklepení, program bude pokračovat čarodějnou školou a slet zpestří i vystoupení Čiperných ježibab. Děti si zasoutěží v Zelínině víceboji a samozřejmě nebude chybět tradiční soutěž o nejkrásnější čarodějnici. Ohňová show před pálením čarodějnic a taneční večer se skupinou Black Rose učiní za akcí definitivní tečku.

„Zajistili jsme párty stany, takže akce se uskuteční za každého počasí," slíbil Marek Otruba.

Čarodějnický kongres v Němčicích

Světový čarodějnický kongres pořádají v Němčicích nad Hanou. Delegátky z celého světa se sejdou k registraci v pět hodin odpoledne na náměstí za Šikulou, o půl hodiny později odletí na čarodějnické shromáždění na palouk u stadionu.

„Je připravená řada překvapení a soutěží pro malé i velké čarodějnice, budou se rozdávat čarodějnické koncese, nebude chybět kolo štěstí a upálení zlých kolegyň," nastínila Eva Bašková z Domu dětí a mládeže Orion, který čarodějnickou akci pořádá. Čarodějnický kongres zakončí tradiční třískotéka pro všechny generace.

Ohnivá show na Běláku

Filipojakubský oheň vzplane také na Běleckém mlýně. Bohatý program nabídne karneval pro děti, balónkovou a ohnivou show, čarodějnice také otevřou nové dětské hřiště. Po setmění vzplane vatra s čarodějnicí, kterou zapálí jezdec na koni, od devíti hodin večer pak vypukne rej čarodějnic.

Pálit budou i ve Smržicích a Určicích

Zapálit hranici chtějí i ve Smržicích, kde vypukne Pálení čarodějnic o půl páté v sokolovně. Na programu je čarodějnický rej nejmladších dětí z tanečního kroužku a moderní tance starších žákyň, nebudou chybět ani čarodějné soutěže pro děti a zapálení vatry. Malí čarodějové i čarodějnice v kostýmech se mohou těšit na pozornost, starší účastnice s koštětem dostanou čarodějný lektvar zdarma.

Čarodějnice si dají dostavení od sedmnácti hodin i na starém hřišti v Určicích. „I letos budou bojovat mnichové s očistným ohněm proti čarodějnicím, na pomoc jim však přispěchají nové postavy z minulého roku, a to šarmantní rytíři," zve za organizátory Ivona Páleníková. Pro čarodějnice jsou připraveny hry, nebude chybět zapálení ohně a ohňostroj.

Další slety

Letecký průkaz si nesmí zapomenout čarodějnice, které zamíří na slet do Brodku u Konice. Ten vypukne v osmnáct hodin na náměstí. Čarodějnice se vydají v průvodu na fotbalové hřiště, součástí sletu jsou i soutěže a módní přehlídka. Čarodějnic se slétnou v osmnáct hodin ve Víceměřicích na kopci u Antoníčkového. Prolétnou společným průvodem celou obcí až do Bludníku a u velkého táboráku si opečou špekáčky. Sraz mají čarodějnice rovněž v sedmnáct hodin na hřišti pod školou v Tištíně anebo o hodinu později na střelnici v Zádolákách mezi Tvorovicemi a Hruškou. Pestrý program k čarodějnicím chystají ve středu od sedmnácti hodin i v Bousíně.