„V sobotu odpoledne pak předvedeme různé jízdy zručnosti a vyhlásíme také nejhezčí vůz v kategoriích klasik, veterán a tuning,“ slíbil pořadatel akce Michal Štauder. Na její loňský ročník, který byl největším setkáním svého druhu v republice, dorazilo přes dvě stě posádek trabantů, wartburgů, barkasů i multikar.

Staré herky v Želči

Sběratelé a milovníci těchto legendárních značek nezůstanou jen v kempu, ale navštíví letos své kolegy na veteránském srazu Staré herky, který se shodou okolností koná rovněž v sobotu, ale v Želči. Vypraví se tam, jak jinak, než spanilou jízdou. Recesistický podnik v areálu bývalého zámku ukáže návštěvníkům historické automobily včetně vozů Wikov, motocykly i starou hasičskou a vojenskou techniku.

Wikovky v centru Prostějova

Za připomínku stojí, že v sobotu se na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově uskuteční vzpomínková akce na počest zakladatelů továrny na hospodářské stroje Wichterle & Kovářík Lamberta Wichterleho a Františka Kováříka. Spojená bude s druhým setkáním majitelů historických automobilů značky Wikov a dalších meziválečných značek jako Laurin & Klement, Škoda, Praga, Tatra, Walter, Jawa, Aero či Zetka. (das)

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku