Vybíralo se ze sto padesáti návrhů.

"Vybrali jsme jméno Jiskra naděje. Spousta návrhů souvisela s aktuálním tématem koronaviru. Byly tam tipy jako Koroňáček, Coviďáček a podobné. Hodně tam bylo i návrhů vyjadřujících víru a naději. Nám se ale líbila nejvíce Jiskra naděje, která souvisí s Vánocemi a rozsvícením stromečku," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Radní měli živou diskuzi.

"Výběr jména vánočního stromu byl stejně jako loni nejdelším bodem jednání městské rady. Ty návrhy byly opravdu různorodé. Hodně se jich týkalo i původu stromu, byla tam jména jako Lipánek nebo Lipovánek. Právo konečného výběru jsme ale dali opět našim dámám - Miladě Sokolové a Aleně Raškové," vysvětloval proces nelehkého výběru primátor František Jura.

Dobrochovští zvítězili ve fotosoutěži na téma akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.
Dobrochovští uklidili svinčík v okolí a vyhráli soutěž

"Jedním z návrhů bylo i jméno Jura, stejně jako loni. To tam figurovalo i jméno Milada, ale letos už si udržel popularitu pouze pan primátor," se smíchem přidala perličku náměstkyně Sokolová.

Strom se líbí. Vypadá jako politý cukrovou polevou.

"Je opravdu krásný, ta bílá krásně ladí. Jen se potvrzuje, že v jednoduchosti je síla, barvy vůbec nechybí," komentovala jedna z mnoha maminek postávajících pod rozzářeným smrkem a dohlížející na dovádějící ratolesti.

Bez hudby a v utajení.

"Ta atmosféra je opravdu jiná než jsme zvyklí. Původně měl být koncert, měli jsme si společně zazpívat koledy. Bohužel jsou to věci, které nejdou ovlivnit," říkal u stromu primátor Jura a pokračoval: "Věřím, že si vánoční pohodu užijeme navzdory tomu všemu, co nás v současnosti trápí. Byl bych rád, abychom se teď ve vánočním čase vrátili k tomu, jak jsme si všichni na jaře pomáhali a byli k sobě ohleduplní a tolerantní. Užijme si adventní atmosféru v klidu a pohodě. Jednou ten covid přece musí skončit."