Životopisný snímek o hudební skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym, se těší neobyčejné popularitě.

Prostějovské Kino Metro 70 dokonce zaznamenalo vyprodaný sál s kapacitou tři sta sedmdesát čtyři sedadel.

"Hleděli jsme na to jako sůvy z nudlí. Museli jsme s omluvou posílat lidi pryč," komentovala Barbora Prágerová, ředitelka Metra 70.

Historická událost v podobě vyprodaného hlediště se stala ve středu 7. listopadu.

"Pro mě osobně je to strašně příjemný pocit," usmívá se ředitelka.

Na premiéře jen 123 lidí

Samotná ředitelka si nedovede vysvětlit, v čem se skrývá kouzlo filmové biografie kapely Queen.

"Řešíme čím to je. Ten film má neskutečná čísla napříč celou republikou. Při tom na premiéru přišlo jen sto dvacet tři lidí, ale zájem rostl a pořád je nadstandardní," zamýšlí se Prágerová a dodává: "Jedná se diváky, kteří nechodí do kina pravidelně. Tenhle film zkrátka dokázal oslovit určitý segment publika. Lidi přišli zkrátka po letech do kina."

Samotný snímek přitom u odborné kritiky spíše propadl. Veřejnost však má úplně jiný názor.

"Já jsem se třeba bála, že když půjdu podruhé, že mě to už nebude bavit. Světe div se, nestalo se to! Je to fakt super film, ani poprvé, ani podruhé mi neprišlo, že je to tak strašně dlouhý vlastně. Ani jednou jsem se nepodívala na hodinky," podělila se o svůj dojem například Barbora Grulichová.

Neuvěřitelná čísla

Doposud uvedlo prostějovské Metro 70 devět představení s průměrnou návštěvou dvě stě osmdesát devět diváků.

"Ta čísla jsou neuvěřitelná. Původně jsme chtěli dát jen šest představení, už jsme promítali devětkrát a plánujeme další čtyři. Musím přiznat, že tohle jsme nečekali," říká Barbora Prágerová.

Film sklízí potlesk na otevřené scéně a mnohé divačky dojme až k slzám.

"Ne každý film si může dovolit šoupnout tolik songů i po sobě, aby to lidi nenudilo. Tady to prostě bylo skvělý. Bylo vidět jak by lidi hned i zpívali, kdyby jim to nebylo blbý. Prostě to bylo famózní a přitom prostě pořád nechápu proč to tak je… Opravdu mě to dojalo, ten film i ti lidi, co se na něj dívali. Slzy se mi derou očí ještě teď," hodnotí film Barbora Grulichová.

Další promítání

Pro ty, kdo se ještě na Bohemia Rhapsody nedostali, má Metro 70 příznivé zprávy.

"Budeme promítat ještě ve čtvrtek, pátek a také v úterý. Třinácté opakování pak chystáme ještě na čtvrtek 29. listopadu od 20 hodin," uzavírá ředitelka prostějovského kina.

Prostějovské Kino Metro 70 si pravděpodobně výrazně polepší v celostátním žebříčku návštěvnosti. Doposud mu patřila devátá příčka mezi jednosálovými kiny s průměrem šestapadesáti diváků na jedno představení.

Bohemian Rhapsody v Kině Metro 70
Čtvrtek 15.11. od 15 hodin
Pátek 16.11. od 21.50 hodin
Úterý 20.11. od 20 hodin
Čtvrtek 29.11. od 20 hodin