Hody letos lákaly převážně na doprovodný program. Po celou sobotu se na ploše před muzeem hrálo a zpívalo. Návštěvníci si mohli vychutnat už od čtrnácti hodin boskovickou kapelu Mariachi Espuelas, kteří hráli převážně tradiční hudbu mexických mariachi. V šestnáct hodin vystoupil folklórní soubor Ondrášek.

V osmnáct hodin se lidé ale už těšili na Davida Stypku a Bandjeez a sobotní program ukončila skupina Beatlemania, která hrála známé písně od skupiny Beatles.

„Na Davida Stypku jsem se moc těšila, poznala jsem ho díky filmu Úsměvy smutných mužů, ve kterém zazněl jeho soundtrack. Koncert jsem si moc užila,“ podotkla návštěvnice Eva Nováková.

Atrakce lákaly všechny věkové kategorie. Kdo nechtěl jít na extrémní, zavítal například na oblíbené labutě. Děti byly nadšené ze strašidelného domu, virtuální reality či pirátské lodi. „Byl jsem na lodi a řetízkáči a už se těším na příští rok,“ nadšeně řekl malý Jiřík.

Neděle byla také ve znamení folklóru. Na náměstí přibyly jak stánkaři, tak návštěvníci. V osmnáct hodin vystoupil zlatý hřeb, a sice oblíbený hudebník Jaroslav Uhlíř. Zazněly známé hity z pohádek i filmů pro malé i velké. Mimo jiné se zájemci mohli zdarma projíždět na historických kočárech z Čech pod Kosířem a probíhaly prohlídky prostějovské radnice. Počasí letos po oba dva dny konečně přálo.