„Bez zvířat není cirkus. Proto je vztah k nim v mé profesi tak důležitý," říká ředitel cirkusu Emil Šimek, který zároveň zve na představení.

„Budou k vidění drezúry koní či velbloudů a šou se lvem. Také například moderní vystoupení s diabolem a také akrobaté a veselí klauni se svým muzikantským vystoupením," láká do Cirkusu jeho ředitel.

Vystupovat bude také jeho syn, který je součástí programu už od tří let. Nejmladší členové osazenstva cirkusu mají na starost například drezúru kamerunských koz.

Cirkus, který do Prostějova přivezl s přestávkou dvouhodinový program, má pro návštěvníky ještě jedno překvapení. V úterý kolem poledne se totiž narodilo mládě kozy, které je zatím bezejmenné.

„Lidé nám mohou pomoct vybrat mu jméno. Ještě ani nevíme, jestli je to holka nebo kluk, takže by nebylo špatné nějaké, které se dá použít jak na kozu, tak na kozla," vyzývá Emil Šimek.

Program Cirkusu Šimek začíná ve čtvrtek a v pátek od sedmnácti hodin, v sobotu od čtrnácti a v neděli v jedenáct hodin. Stan je po dobu představení vyhřívaný. Pokladna a cirkusové zoo jsou otevřené od deseti hodin.