Tou první je nedělní dopolední promítání v kině Metro.

„Každou adventní neděli je od 9 do 12 hodin připraveno pásmo pohádek. Rodiče s dětmi tak mohou kdykoli přijít a za symbolické vstupné 20 korun se pobavit u kreslených filmů,“ upřesnila pořadatelka Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha.

„Lidé chodí v tuto dobu často na jarmark a určitě ocení, že budou mít možnost děti zabavit,“ dodala Drmolová.

Kromě adventních víkendů si lidé mohou zpříjemnit pracovní dny. Každou středu rozezvučí ochoz Muzea Prostějovska vánoční písně v podání žesťového kvintetu.

„Poslechnout si je budete moci od 17 do 18 hodin,“ potvrdila pořadatelka kulturní akce.

Rozsvícení vánočního stromu? Letos s Bohušem Matušem

Seriál kulturních akcí odstartuje v pátek 25. listopadu tradičním rozsvícením stromu.

„Jedná se o nejoblíbenější akci programu, na kterou vždy dorazí nejvíce lidí,“ potvrdila Martina Drmolová. Letošní strom dorazí z Bukové a k rozzáření mu pomůže svým zpěvem Bohuš Matuš.

Prostějovská zima jako vždy pamatuje i na ty nejmenší.

„Důležité je, aby se děti bavily, protože pak se baví i rodiče,“ potvrzuje Drmolová. Kulturní klub Duha si pro ně připravil zábavné scénky, kouzlení a soutěže, příjemně strávit den mohou také s Míšou Růžičkovou či s Petrou Černockou coby Saxanou.

„Děti mají rády také promítání pohádek, ale čím dál častěji využívají možnosti vyrobit si u nás dáreček pro nejbližší,“ potvrdila Martina Drmolová.

Jarmark s Vřesovankou a Šporclem

Pásmo koncertů v podání interpretů zvučných jmen, jakými jsou zpěvák Roman Vojtek, dechová hudba Vřesovanka nebo houslista Pavel Šporcl, doplní tradiční vánoční jarmark.

„Trhy na náměstí T.G. Masaryka odstartují v pátek 9. prosince a potrvají čtrnáct dnů,“ potvrdi

l Ivan Čech z Kulturního klubu Duha, který má jejich organizaci na starosti.

„Sortiment zboží bude opravdu široký. Od vánočních ozdob, přes punč až po oblečení,“ potvrdil Čech.

Adventní prohlídky věže

Pestrou nabídku Prostějovské zimy rozšíří adventní a večerní prohlídky radniční věže.

„Konkrétně půjde o podvečery 25. listopadu a 2. prosince, tedy v době, kdy na náměstí bude probíhat i kulturní program jako rozsvícení vánočního stromu nebo hrátky s čerty. Návštěvníci tak uvidí nejen večerní osvětlené město, ale i dění u vánočního stromečku z ptačí perspektivy,“ upřesnila vedoucí Informační služby Městského úřadu Prostějov Kateřina Kimlová.

Seznam adventních prohlídek najdete na webu města Prostějova a je nutné se na ně předem objednat. Pořadatelé věří, že zimní program bude stejně úspěšný jako Prostějovské léto.

„Je to rok od roku navštěvovanější akce a lidé chodí, i když není hezké počasí,“ říká spokojeně Martina Drmolová s tím, že na každou akci přijde průměrně 600 až 700 lidé.

„Záleží samozřejmě na tom, o jakou akci se jedná. Nejvíc táhnou akce se známými lidmi. Třeba na koncert zpěváka Xindla X dorazilo přes dva tisíce lidí,“ uzavřela Drmolová.

HANA MASAŘÍKOVÁ